Порошенко підписав закон про статус учасника бойових дій для постраждалих на Майдані

Новини

Президент України Петро Порошенко підписав зміни в закон «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

«Тим, ​​хто на барикадах Майдану отримав поранення або втратив здоров’я, відтепер надається статус учасника бойових дій. Сьогодні підписав відповідний закон, який відновлює справедливість», – написав він на своїй сторінці в Facebook, передає Центр журналістських розслідувань.

При цьому він зазначив, що спецоперація Кремля щодо зриву підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом була частиною гібридної війни проти України.

«Тому учасники Революції гідності робили ту ж справу, що і солдати на фронті. Не випадково, саме вони у 2014 році стали першими добровольцями», – додав президент.

14 листопада Верховна Рада схвалила зміни до закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Закон надає право на отримання статусу учасника бойових дій особам, які мають тілесних ушкоджень (важкі, середньої тяжкості, легкі), які не привели до інвалідності, під час участі в Революції гідності.

Ця норма не поширюється на працівників міліції, військовослужбовців внутрішніх військ та інших силовиків.

Закон також надає право на отримання статусу інваліда війни громадянам, які стали інвалідами: а) на території проведення АТО, де органи державної влади здійснюють свої повноваження, б) населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення.

Крім цього, в тексті закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» терміни «Велика Вітчизняна війна 1941-1945 років», «Велика Вітчизняна», «Велика Вітчизняна війна і війна з Японією», «Велика Вітчизняна війна 1941-1945 років «і» війна 1945 року з імперіалістичною Японією «замінені на» Друга світова війна ».