Російський концерн «Калашников» присвоїв віджатий в України суднобудівний завод у Феодосії

"Суднобудівний завод "Море"(Феодосія), що спеціалізується на виробництві і ремонті швидкісних кораблів, в тому числі на підводних крилах і повітряній подушці, увійде до складу корпорації "Ростех" і буде переданий в управління концерну "Калашников".

Про це повідомляє “Коммерсант” з посиланням на Міністерство промисловості і торгівлі РФ, передає Центр журналістських розслідувань.

У Мінпромторгу РФ також повідомили, що “Калашников” має намір розвивати на підприємстві будівництво швидкісних суден, зокрема, для пасажироперевезень в Азово-Чорноморському басейні, будівництво сейнерів, а також організувати центр обслуговування і будівництва катерів і кораблів ВМФ, Росгвардіі і прикордонної служби.

Відомо при цьому, що в минулому році майно захопленого після анексії Криму РФ заводу “Море” було передано в оренду до 2021 року “Ленінградському суднобудівному заводу “Пелла”.

“Море” працює з 1938 року, з середини 1980 років завод будував десантні кораблі на повітряній подушці амфібійного типу “Зубр”. Виконував замовлення для Державної прикордонної служби України.

У 2016 році “націоналізірований” окупаційним “урядом”  Криму завод переданий в федеральну власність Росії.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine