Україна готова до обміну полоненими на Донбасі за формулою «306 на 74» – Тандіт

Україна готова передати бойовикам 306 осіб, які здійснювали злочини проти територіальної цілісності країни, в обмін на 74 українських заручників, утримуваних на окупованому Донбасі.

Фото: Reuters

Про це заявив радник глави СБУ Юрій Тандіт в ефірі телеканалу «112 Україна», повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Ми готові до обговорення списків. У список з 306 осіб ми нікого не вносили з боку, всі ці особи чинили злочини проти цілісності України, вони були подані ОРДЛО. Зараз мова йде про 74 наших заручниках … Ми зробимо все можливе, щоб стала відома доля 158-162 чоловік тих, хто вважається заручниками. Це дуже серйозна робота, ми сподіваємося, що найближчим часом дійсно відновиться процес. Ми не будемо говорити про терміни, Україна готова до цього процесу, щоб по закону передати туди цих людей», – сказав Тандіт.

За його словами, на даний момент відомо про місцезнаходження 96 українських полонених на Донбасі. Він зазначив, що українська сторона готова до будь-яких компромісів у переговорах з представниками ОРДЛО, щоб забрати всіх своїх заручників.

«Кожен з цих осіб в списку знаходиться в певному статусі. Довгий час, поки тяглася ця історія, багато з тих, хто подавався в списку відповідно до чинного законодавства або звільнялися, або потрапляли під рішення судів. Там же всі наші заручники знаходяться без будь-якого статусу, тобто приймаються рішення в Москві, дається команда, і вже можуть на наступний день всіх наших хлопців звільнити. Ми готові в будь-який момент їх забрати. В Україні є певна процедура, на яку ми теж готові йти. Головне, щоб тепер ці обіцянки з боку ОРДЛО були втілені в дію. 29 числа наша група буде знову в Мінську брати участь в переговорах і, звичайно ж, буде обговорювати деталі цього процесу. Служба безпеки України і центр звільнення заручників забезпечать швидку передачу туди цих людей. Ми готові до будь-яких компромісів», – підкреслив Тандіт.

Як повідомлялось, 15 листопада 2017 року президент РФ Володимир Путін по телефону обговорив з ватажками так званих «ДНР» і «ЛНР» Олександром Захарченко та Ігорем Плотницьким питання обміну полоненими між Україною і бойовиками і вони «підтримали цю ініціативу».

До цього часу процес звільнення заручників був заблокований бойовиками «ДНР» і «ЛНР» вже протягом 14 місяців.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine