У Криму ввели курортний збір

В окупованому Криму так званий «Госсовєт Криму» ухввалив «закон» про курортний збір. Збирати гроші з туристів в розмірі 10 рублів за добу під час курортного сезону почнуть з 1 травня 2018 року.

Крим, пляж селища Курортне Фото: Илья Варламов

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію прес-служби «Госсовєта».

«Пропонується з 1 травня 2018 року по 31 грудня 2022 року ввести курортний збір на територіях семи муніципальних утворень Республіки Крим. Це міські округи Алушта, Євпаторія, Саки, Судак, Феодосія, Ялта і Чорноморський район», – сказав «спікер Госсовєта» Володимир Константинов.

Згідно з «документом», курортний збір в розмірі 10 рублів на добу буде збиратися тільки в період з 1 травня по 30 вересня.

При цьому від сплати збору звільняються особи, зареєстровані на півострові, а також відпочивальники, яки направили на лікування до Криму в рамках обов’язкового медичного або соціального страхування.

«Закон» визначає, що всі виручені від курортного збору кошти підуть до бюджету півострова.

Володимир Константинов стверджує, що курортний збір є експериментом, який кримська «влада» може скасувати в будь-який момент.

«Всі ці суми, які забиті в цьому році, абсолютно символічні, скажімо відверто. Вони не вирішують проблем інфраструктури, але дуже важливо зрозуміти адміністрування цих зборів, щоб відчути, робочий чи це механізм. Чи зможе він згодом бути тим фінансовим інструментом, який буде постійно покращувати інфраструктуру або її підтримувати», – сказав Константинов на засіданні «Госсовєта».

Нагадаємо, в липні Держдума РФ ухвалила запропонований урядом Росії закон про введення курортного збору з туристів за користування курортною інфраструктурою, який в рамках експерименту буде діяти в трьох російських регіонах – Алтайському, Краснодарському і Ставропольському краях, а також в анексованому Криму.

Раніше повідомлялося, що окупаційна «влада» планує збирати курортний збір тільки в шести містах і одному районі, які будуть брати участь в експерименті: Алушті, Євпаторії, Саках, Судаку, Феодосії, Ялті і Чорноморському районі. У той же час дні заїзду та виїзду не враховуватимуться як дні збору.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine