За тиждень троє росіян попросили притулку в Україні через переслідування в РФ – Держприкордонслужба

За минулий тиждень на українському державному кордоні троє російських громадян 45, 38 і 27 років попросили статус біженця в Україні через політичні переслідування в Росії.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію Державної прикордонної служби України.

«Один із них прибув сьогодні вранці (2 грудня – ред.) у пункт пропуску «Київ-пасажирський» та під час оформлення звернувся з усною заявою про визнання його біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту. Зі слів росіянина, він брав участь у мітингах проти корупції та за російську опозицію, зокрема Олексія Навального, тому піддається переслідуванню в РФ», – зазначили у відомстві.

У цьому ж пункті пропуску 29 листопада попросив статус біженця росіянин, який повідомив, що змушений тікати та просити притулку в Україні в зв’язку з його переслідуванням правоохоронними органами Росії за участь в акціях проти російської влади.

Крім того, ще один громадянин Росії 28 листопада попросив захисту в зв’язку з його переслідуванням органами РФ в одному з пунктів пропуску на держкордоні в Чернігівській області.

Співробітники Держприкордонслужби роз’яснили громадянам Росії порядок звернення за захистом відповідно до законодавства України та направили їх до управління Державної міграційної служби України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine