В СБУ розповіли, скільки шпигунів РФ і терористів засуджено в 2017 році

10 осіб засуджено в 2017 році за злочини проти нацбезпеки України, і ще 43 - за терористичну діяльність.

Про це з посиланням на дані військової контррозвідки Служби безпеки України повідомляє прес-служба відомства, передає Центр журналістських розслідувань.

За держзраду 12 років в’язниці отримав завербований Кремлем підполковник ГРУ ГШ ЗС СРСР у відставці. Шпигун намагався завербувати офіцера ЗСУ для збору відомостей про підрозділи в Донбасі.

Такий же термін отримав заступник командира авіаескадрильї бригади тактичної авіації ЗСУ, який за завданням спецслужб РФ планував викрасти в Росію літак-розвідник.

До 11 років ув’язнення засуджений росіянин, який воював за «ДНР». Ще одному бойовику з Маріуполя дали 8 років в’язниці: він був затриманий під час бойового чергування на передовому спостережному пункті терористів.

Вісім років дали екс-підполковнику ВСУ, який прийняв громадянство РФ і був «зарахований на військову службу» у тимчасово окупованому Криму. Його затримали при спробі перетнути держкордон.

В Одесі викрили агентурну мережу ГУ ГШ ЗС РФ в кількості дев’яти осіб з діючих і колишніх українських військовослужбовців. Крім шпигунської діяльності вони мали намір скоїти теракти і диверсії на військових і цивільних об’єктах.

Дев’ять років позбавлення волі отримав прапорщик ВСУ, який агітував підлеглих переходити на сторону терористів «ЛНР-ДНР» і повідомляв бойовикам про позиції сил АТО.

Також в Одесі було викрито військовий-контрактник, який намагався придбати 12 автоматів Калашникова і снайперську гвинтівку Драгунова. Ця зброя він збирався переправити до Києва для застосування під час масових заходів 20-22 лютого 2017 року. Йому дали два роки в’язниці.

Всього військова контррозвідка СБУ в цьому році затримала 21 бойовика «ЛНР-ДНР».

«Протягом року правоохоронцями також виявлено понад 500 фактів незаконного обігу військових засобів ураження», – резюмували в СБУ.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine