У Криму «суд» залишив у силі арешт фігурантів Бахчисарайського «справи Хізб ут-Тахрір»

«Верховний суд» окупованого Криму відхилив апеляційні скарги захисту на продовження арешту трьом фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» Сейранов Салієву, Мемет Белялова і Тимуру Ібрагімову, затриманим 12 жовтня в Бахчисараї.

Вони залишаться в СІЗО до 9 березня 2018 року, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на Крим.Реаліі.

Адвокати Едем Семедляев і Маммет Мамбетов клопотали про зміну запобіжного заходу на домашній арешт.

«Суд в черговий раз не почув доводи захисту і залишив рішення суду першої інстанції в силі. Ми наполягали на тому, що наші підзахисні ніяк не можуть зникнути або вплинути на хід слідства, якщо виявляться під домашнім арештом», – розповів Маммет Мамбетов.

Адвокат Едем Семедляев заявив клопотання про направлення матеріалів постанови про продовження арешту назад до Київського районного суду. За його словами, постанова про продовження арешту не було переведено на кримськотатарську мову, хоча його підзахисний Тимур Ібрагімов користувався в суді перекладачем, але суд відмовив у задоволенні клопотання.

«Київський районний суд» Сімферополя 6 грудня продовжив до 9 березня термін утримання під вартою трьом фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» – Ернесту Аметова, Марлену Асанову і Серверу Зекірьяеву.

В Бахчисараї 11 жовтня співробітники ФСБ Росії провели обшуки в будинках кримських татар. В результаті було затримано шістьох кримчан: Сервер Зекірьяев, Сейран Салієв, Марлен Асанов, Тимур Ібрагімов, Мемет Бєлялов і Ернест Аметов.

Прес-служба ФСБ заявила про те, що в Криму »припинили діяльність осередку послідовників« Хізб ут-Тахрір »і назвала обшуки в Бахчисараї слідчими діями.

Нагадаємо, список кримського громадського фонду «Бизим балалар» ( «Наші діти»), який надає допомогу дітям з сімей кримських політичних в’язнів, поповнився до 100 чоловік. Останній арешт шістьох мусульман додав до списку 27 дітей. Все це діти до 18 років, вони залишилися без уваги і турботи батьків, заарештованих ФСБ з політичних мотивів.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine