На Донбасі завершився обмін полоненими: 74 звільнених українця їдуть додому

На Донбасі в середу, 27 грудня, завершився обмін полоненими між Україною і бойовиками так званих «ДНР» і «ЛНР». 74 звільнених українця повертаються додому. На окуповані території із заявлених раніше до обміну 306 погодилися повернутися 238 громадян.

Фото: Facebook Константин Реуцкий

Обмін відбувався в Донецькій області на контрольному пункті в’їзду-виїзду «Майорське» неподалік від окупованої Горлівки повідомляє телеканал Громадське, передає Центр журналістських розслідувань.

Звільнені бойовиками українські заручники на автобусах і повертаються на підконтрольну України територію. Це перший за останні два роки і поки найбільший подібний обмін.

На підконтрольну Україні територію повернулися 74 заручника: 16 українців перебували в полоні бойовиків «ЛНР», 58 – «ДНР».

Фото: Current Time TV

Серед звільнених з полону «ЛНР» – Владислав Овчаренко, Артем Ахмеров, Валентин Богдан і Едуард Неделяев. Серед звільнених з полону «ДНР» – вчений Ігор Козловський, громадський активіст Володимир Фомічов і військовий Олексій Кириченко, який перебував в полоні з 2014 року.

Фомічов після звільнення крикнув «Макіївка – це Україна». Також звільнені українці вигукували «Слава Україні!».

Україна передала бойовикам 238 громадян, замість заявлених раніше 306: в окупованій Луганськ 73 людини замість 99, до Донецька – 165 осіб замість 207.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська повідомила, що 43 людини, які повинні бути серед 306 переданих з української сторони, раніше відбули покарання і були звільнені з-під варти, тому не приїхали на обмін, не бажаючи повертатися на окуповані території. Ще близько 10-15 чоловік приїхали на обмін, але відмовилися повертатися на підконтрольні бойовикам території Луганської та Донецької областей.

Попередньо повідомлялося про те, що в ході обміну українська сторона передасть 306 осіб, бойовики – 74.

Керівник секретаріату омбудсмена України Богдан Крикливенко опублікував на своїй сторінці в Facebook попередній список прізвищ звільнених з полону бойовиків українців, який оновлюється.

Як повідомив прес-секретар президент Украини, Святослав Цеголко на своїй сторінці у Facebook, Петро Порошенко разом з міністром оборони Степаном Полтораком вже прибули на Донбас, щоб привітати звільнених з полону українців.

Як повідомлялось, 25 грудня стало відомо, що обмін полоненими на Донбасі відбудеться 27 грудня за формулою «306 на 74». Україна передасть в ОРДЛО 306 громадян, яких дозволяє звільнити українське законодавство, аби звільнити 74 українців з окупованих територій.

За інформацією СБУ, на окупованому Донбасі на даний момент бойовики так званих «ДНР» і «ЛНР» утримують в полоні 170 громадян України.

27 грудня о 14:00 на лінії розмежування в контрольному пункті в’їзду-виїзду «Майорське» в районі Горлівки в Донецькій області почався обмін полоненими між Україною і бойовиками.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine