Держприкордонслужба в 2017 році заборонила в’їзд в Україну 1500 іноземцям за відвідування Криму

Держприкордонслужба в 2017 році заборонила в'їзд в Україну майже 1500 іноземним громадянам, які відвідували окупований Крим в порушення встановленого українським законодавством порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї.

Фото: dpsu.gov.ua

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію Державної прикордонної служби України.

«Протягом 2017 року складено майже 2,3 тисячі адмінпротоколів за ст.204-2 КУпАП за порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї. Крім того, прийнято майже 1500 рішень про заборону в’їзду в Україну іноземним громадянам за такі порушення, у тому числі більше сотні артистам та діячам культури», – розповіли у відомстві.

Крім того, на даний час за результатами моніторингу прикордонниками виокремлено понад 810 осіб, які, можливо, перебували в тимчасово окупованому Криму.

Як відзначили в Держприкордонслужбі, вже на початку 2018 року виявлено понад 30 іноземців, які відвідали півострів в порушення встановленого Україною порядку в’їзду на окуповану територію.

«Зокрема, одну з порушниць, громадянку Росії, спинили вчора (12 січня – ред.) в аеропорту «Київ». Вона планувала потрапити в Україну, прилетівши рейсом з Мінська. Однак під час прикордонного контролю з’ясувалося, що жінка незаконно відвідувала територію тимчасово окупованого Криму. Наразі росіянці заборонено в’їзд в Україну терміном на 3 роки та відправлено зворотнім рейсом», – повідомили у відомстві.

Держприкордонслужба нагадалиа що відповідно до законодавства, в разі порушення іноземцями правил перетину адмінкордону з Кримом в’їзд в Україну їм не дозволяється і приймається рішення про заборону в’їзду в країну. Крім того, зазначили у відомстві, порушення порядку в’їзду на територію тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим через закриті урядом України пункти пропуску, в залежності від обставин, передбачає кримінальну (ст.332-1 КК України) та адміністративну (ст.204-1 і ст .204-2 КУпАП) відповідальність.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine