Із законопроекту про Донбас вилучили право президента визначати межі окупованих територій

При розгляді законопроекту про деокупацію Донбасу №7163 Верховна Рада не змогла підтвердити схвалену Комітетом з питань національної безпеки і оборони поправку №162.

У першому читанні в законопроекті була прийнята норма, згідно з якою «кордону тимчасово окупованих територій в Донецькій і Луганській областях визначаються за поданням Генерального штабу Збройних Сил України Міністерством оборони України», передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на ZN.ua.

До другого читання комітет підтримав таку норму: «Межі і перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій тимчасово окупованих в Донецькій і Луганській областях, визначаються президентом України за поданням Міністерства оборони України, підготовленим на основі пропозицій Генерального штабу Збройних Сил України» .

Оскільки поправка не була підтверджена, то в остаточному тексті буде діяти норма першого читання про те, що кордони визначатиме Міністерство оборони.

Рада прийняла в першому читанні законопроект «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях» 6 жовтня 2017 року. До другого читання було подано 673 поправки, з них 374 були відхилені.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів