Олігархи в парламенті блокують скасування закону про ВЕЗ «Крим» – Сенченко

Олігархи за допомогою підконтрольних народних депутатів у Верховній Раді блокують скасування закону про вільну економічну зону «Крим».

Про це заявив Андрій Сенченко, лідер Всеукраїнського правозахисного руху «Сила права», передає Центр журналістських розслідувань.

«Керівник фракції БПП у Верховній Раді Артур Герасимов лобіює виключення норми про скасування ганебного Закону України« Про створення вільної економічної зони «Крим» і про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України». Цим законом за спиною воюючою країни успішно користуються в своїх інтересах Фірташі, Ахметови, Косюк і інші «патріоти» нашої країни», – написав він у соцмережі.

За його словами, «до питання збереження зрадницького закону про вільну економічну зону в окупованому Криму активно підключився екс-міністр фінансів – депутат від УДАРу Віктор Пинзеник».

«Вся проблема в тому, що Пинзеник – депутат від УДАРУ імені Фірташа. Фірташ, за спиною у воюючої країни, в змові з Банковою, продовжує, користуючись цим законом, поставляти в обхід міжнародних санкцій продукцію своїх заводів через вільну територію країни на експорт. Ось так, колишній патріот України Віктор Пинзеник за гроші українського олігарха ганьбить свою країну і продає її інтереси», – заявив Сенченко.

Як повідомляв Центр журналістських розслідувань, Закон «Про створення вільної економічної зони «Крим» і про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» президент України Петро Порошенко підписав 25 вересня 2014 року. Він передбачає безмитне переміщення в окупований Крим українських продуктів і товарів без сплати податків до державного бюджету України. Фейкова ВЕЗ у Криму дозволяє українським олігархам та дрібнішим підприємцям вести бізнес «на два фронти», не сплачуючи в український бюджет  ніяких податків – вони йдуть до бюджету анексованого Криму, який, водночас, знаходиться під санкціями ЄС та США.

За даними Державної фіскальної служби, наданих Центру журналістських розслідувань, з 27 вересня 2014 року по лютий 2015 року на територію анексованого Криму було поставлено товарів на суму у 526 млн. 339 тис. доларів США. За вісім місяців 2015 року з материкової частини України на півострів (ВЕЗ «Крим») було поставлено різних товарів загальною вартістю понад 610 мільйонів доларів.

20 вересня 2015 року в Херсонській області на адмінкордоні з окупованим Кримом почалася акція Громадянської блокади поставок українських товарів на півострів, ініційована Меджлісом кримськотатарського народу. Тоді ж, за словами голови Меджлісу Рефата Чубарова, президент Петро Порошенко на зустрічі з ним і Мустафою Джемілєвим обіцяв найближчим часом внести в Раду законопроект про скасування ВЕЗ «Крим». Однак такий проект президентом внесений не був, а його розробкою зайнялось міністерство з питань тимчасово окупованих територій.

Єдиним міністерством, що узгодило законопроект МінТОТ про скасування закону про вільну економічну зону «Крим» без зауважень, є Мінрегіонбуд. Решта упродовж кількох місяців повертали проект із зауваженнями і запустили його на нове коло узгоджень.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine