В 2017 році українські чиновники найбільше коштів вклали у криптовалюти

У 2017 році найбільше коштів – понад 195 млн. грн. - українські держслужбовці проінвестували у криптовалюти, які після різкого минулорічного підйому зараз стрімко втрачають у ціні.

Про це свідчить дослідження витрат у е-деклараціях чиновників, яке провели аналітики проекту «Декларації» видання BIHUS.info, передає Центр журналістських розслідувань.

«За підсумками минулого року, віртуальні цінності із шаленим відривом перемогли над матеріальними – найбільше коштів (понад 195 млн гривень) українські держслужбовці проінвестували у криптовалюти. Безперечним рекордсменом у цьому став депутат Одеської міської ради Дмитро Палпатін. У серпні він подав декларацію про суттєві зміни в майновому стані, у якій вказав 7711 біткоїнів, що за тодішнім курсом коштували майже 58 млн гривень», – пише видання.

Другими за популярністю у чиновників виявилися інвестиції у будівництво – на будматеріали чиновники витратили 6,6 млн. Своєрідним трендом у цьому стало також впровадження зелених технологій – поряд із цеглою, бетоном і металопластиковими вікнами досить часто купувалися сонячні панелі й електростанції. Рекордсменом-будівельником 2017 року став голова Петропавлівської селищної ради Дніпропетровської області Сергій Войнов, який витратив понад мільйон гривень на придбання сонячної електростанції.

Фото: bihus.info

Не відставали можновладці і в гонитві за технічним прогресом – третьою за розміром статтею витрат є електроніка – 6,1 млн. Перемогу у цій номінації здобув завдяки своїй професійній підозрілості колишній працівник СБУ, а нині – депутат Київської обласної ради Іван Ступак, який придбав два комплекси приладів для технічного захисту персональної інформації за майже 3,9 млн. грн.

Крім того, 5,3 млн гривень витратили у 2017 році чиновники на предмети колекціонування. Левова частка цієї суми – 4,5 млн – припадає на долю народного депутата Вячеслава Богуслаєва, який став власником цілої музейної колекції експонатів і макетів мотоциклів, двигунів і літаків.

П’ятими і шостими за кількістю витрачених коштів виявилися речі нематеріальні, а саме освіта – 3,3 млн. грн. і подорожі та відпочинок – 2,5 млн. грн. Найдорожче коштує школа у США дітей в. о. гендиректора «Укрпошти» Ігоря Смілянського – 2,2 млн грн. А найкраща відпустка була минулого року в родини голови Одеської ОДА Максима Степанова – за авіаквитки та відпочинок губернатор заплатив 468 тис. грн.

Найменше грошей у 2017-му держслужбовці витратили на купівлю годинників – 1,6 млн. грн., зброї – 1,5 млн. грн. і брендового одягу – 1 млн. грн.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine