Українець намагався вивезти до Ірану секретні дані про фрегаті «Гетьман Сагайдачний»

Новини
Фрегат ВМСУ «Гетьман Сагайдачний» Фото: mil.gov.ua

Українські правоохоронці затримали в Міжнародному аеропорту «Бориспіль» співробітники дослідницького інституту, який намагався вивезти до Ірану секретну інформацію про гідроакустичному комплексі, яким озброєний фрегат ВМС України «Гетьман Сагайдачний».

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію прес-служби прокуратури Київської області.

«Встановлено, що чоловік, перебуваючи на посаді старшого наукового співробітника одного з дослідних інститутів, будучи обізнаним про існуючий порядок міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю, достовірно усвідомлюючи, що інформація, щодо принципу побудови гідроакустичних станцій корабельного гідроакустичного комплексу проекту «Гетьман Сагайдачний» відноситься до спеціальної інформації військового характеру та до списку товарів військового призначення, не будучи суб’єктом здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю та не маючи відповідних дозвільних документів (висновку) Державної служби експортного контролю України, вирішив незаконно вивезти вказану інформацію з України до Ісламської Республіки Іран», – йдеться в повідомленні.

55-річний співробітник інституту скопіював секретну інформацію собі на флеш-накопичувач.

Правоохоронці затримали зловмисника в зоні митного контролю аеропорту «Бориспіль» на підставі постанови суду.

Йому повідомлено про підозру по ч.1 ст.333 Кримінального кодексу України (порушення встановленого порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю). Досудове розслідування триває.

Як повідомлялося, в січні 2016 року держпідприємство «Дослідно-проектний центр кораблебудування», що входить до складу Держконцерну «Укроборонпром», підписало контракт з Міноборони України на розробку технічного проекту модернізації флагмана ВМСУ – фрегата «Гетьман Сагайдачний». В ході модернізації планувалося вдосконалити технічні засоби корабля, що дозволить продовжити термін його служби, поліпшити боєздатність і підвищити умови проживання і несення служби особовим складом.

ДП «Дослідно-проектний центр кораблебудування» спеціалізується на проектуванні бойових надводних кораблів і катерів, допоміжних суден та спеціальних плавучих споруд для ВМС ЗС України, Державної прикордонної служби та для іноземних замовників.

11 березня 2017 року військова частина А0456 (Одеса) за результатами тендеру замовила ПАТ «Завод« Ленінська кузня »(перейменований на« Завод «Кузня на Рибальському» – ред.), що належить президенту Петру Порошенко, послуги з докового ремонту корпусних, механічної та електричної частин фрегата «Гетьман Сагайдачний» на 14,5 млн грн. Всього на ремонт і модернізацію «Гетьмана Сагайдачного» за програмою «Розвиток озброєння та військової техніки Збройних сил» на 2017 рік було передбачено 91 млн. грн.

Фрегат «Гетьман Сагайдачний» (проект 11351 «Нерей») був побудований на суднобудівному заводі «Залив» в Керчі і спущений на воду в 1992 році, став до ладу і увійшов до складу ВМСУ в 1993 році.