У Криму «суд» продовжив арешт фігурантам сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір»

Новини
Фото: RFE/RL

В окупованому Криму так званий «Верховний суд Республіки Крим» продовжив на два місяці, до 11 квітня, арешт фігурантам сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Теймуру Абдулаєву, Узеїру Абдулаєву, Емілю Джемаденову, Айдеру Саледінову і Рустему Ісмаїлову.

Про це повідомляється на сторінці в Facebook громадського об’єднання «Кримська солідарність», передає Центр журналістських розслідувань.

«Суд залишив під вартою п’ятьох кримських мусульман до 11 квітня 2018 року. Жодне з клопотань, поданих стороною захисту, судом прийняті не були», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, судове засідання проходило в закритому режимі.

«Суд також заборонив адвокату Едему Семедляєву вести аудіозапис, що є також незаконним», – додали активісти.

Нагадаємо, 12 жовтня 2016 року в мікрорайонах Кам’янка і Строгонівка під Сімферополем було проведено обшуки в будинках кримських татар, після чого за підозрою в зв’язках із забороненою в РФ організацією «Хізб ут-Тахрір» російським силовиками було затримано 5 мусульман: Теймур Абдуллаєв, Узеїр Абдуллаєв , Еміль Джемаденов, Айдер Саледінов і Рустем Ісмаїлов.

Захисники заарештованих і засуджених по «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам

8 грудня 2017 року «Верховний суд Криму» продовжив до 11 лютого 2018 року термін арешту фігурантам сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір»: Емілю Джемаденову, Рустему Ісмаїлову, Айдеру Саледінову, Теймуру і Узаїру Абдуллаєвим.