Прокуратуру АРК закликали притягнути до відповідальності 10 тисяч незаконних членів виборчкомів у Криму

Новини

Комітет виборців України попросив прокуратуру АРК притягнути до відповідальності 10 тисяч членів незаконних виборчих комісій, які організовують вибори президента Росії в окупованому Криму.

Як повідомляється на сайті організації, Комітет виборців України вважає, що кримчани «повинні утриматися від участі в організації незаконних виборчих процесів на території Криму, а в разі відмови – нести відповідальність відповідно до українського законодавства», передає Центр журналістських розслідувань.

На думку авторів заяви, в діях осіб, які сприяють організації виборчого процесу на території Криму і Севастополя, містяться ознаки державної зради. Зокрема, це стосується членів виборчих комісій, які забезпечують організацію і проведення виборів президента Росії 18 березня 2018 року. Їх дії підпадають під статтю 111 Кримінального кодексу України (державна зрада), що карається позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років.

«Ми вважаємо, що кожен житель АР Крим напередодні голосування 18 березня має зробити вибір про співпрацю з російською владою. Особи, які будуть залучені до виборів як члени комісій, повинні нести відповідальність за українськими законами», – йдеться в повідомленні.

За інформацією авторів заяви, однією з мотивацій для організації виборів може бути фінансова винагорода: близько 2500 грн за участь в роботі комісії.

«Тим не менше вони повинні розуміти, що з-за подібних дій на них можуть бути накладені істотні санкції: від заборони відвідувати підконтрольні Україні регіони і неможливості отримання біометричного паспорта до кримінальної відповідальності за статтею про державну зраду», – зазначив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

В окупованому Криму сформовані 27 територіальних виборчих комісій, 1164 дільничних виборчих комісій, в Севастополі сформовані чотири територіальні виборчі комісії та 181 дільнична виборча комісія.

В цілому, на думку Комітету виборців України, мова йде про близько 10 тисячах кримчан, які можуть бути залучені до організації виборчого процесу.