США надали 250 мільйонів доларів на будівництво ядерного сховища в Чорнобилі

Новини

Американська урядова Корпорація закордонних приватних інвестицій США (OPІC) і український НАЕК «Енергоатом» підписали угоду про страхування політичних ризиків на суму 250 млн про будівництво в Україні Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на «Укрінформ».

«Це дало можливість зменшити ставку кредитування для України, а інвесторам з американського фондового ринку дало гарантії, що вони протягом тривалого 20-річного періоду матимуть можливість не тільки повернути свої кошти, а й стабільно отримувати прибуток», – сказав президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський.

Після будівництва заводу в Чорнобильській зоні Україна не буде витрачати сотні мільйонів доларів щорічно на відправку і зберігання відпрацьованого ядерного палива в Росію.

Президент OPІC Рей Вешборн заявив, що американська сторона також зацікавлена ​​в тому, щоб Україна виступила в фактичної незалежності в енергосфері.

«Для Сполучених Штатів приємно допомагати Україні досягти енергетичної незалежності, забезпечуючи можливості для зберігання використаного ядерного палива в країні», – підкреслив Вешборн. Він додав, що відтепер забезпечені фінансові гарантії для будівництва заводу в Україні, який буде зберігати відпрацьоване паливо з трьох українських електростанцій.

Посол України в США Валерій Чалий, зі свого боку, підкреслив, що допомога з боку американського уряду і будівництво заводу дає нові можливості для розвитку співпраці зі Сполученими Штатами. Також він зазначив, що OPІC приймає рішення про страхування тільки після серйозної екологічної та фінансової експертизи.

«Це величезний внесок в нашу енергетичну безпеку, дуже серйозний внесок в наше стратегічне партнерство. Крім того, ми отримуємо для людей, які проживають в непростих умовах в Чорнобильській зоні, робочі місця, отримуємо додаткові ресурси для відновлення екології та багато чого іншого в результаті реалізації цього проекту … Це означає наявність довіри до того, що ці кошти будуть відповідним чином працювати далі », – сказав український дипломат.

Згідно підписаної угоди, Bank of America/Merrill Lynch організував розміщення облігацій з фіксованою ставкою на фондовому ринку США для запозичення в 250 мільйонів доларів США під зобов’язання страхування ризиків з боку OPІC. Крім того, український «Енергоатом» отримає 20-річний кредит на відповідну суму.

Нагадаємо, що в січні цього року держпідприємство «НАЕК» Енергоатом «і Westinghouse Electric пролонгували дію договору про постачання ядерного палива до 2025 року.

Кабмін може перепідпорядкувати собі держпідприємство НАЕК «Енергоатом», яке в даний час знаходиться в управлінні Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

«Енергоатом» є оператором всіх чотирьох діючих АЕС України, експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.