Суди розглянуть справи про держзраду Німетуллаєва і посягання на цілісність України заступника міністра оборони РФ

Новини

У районних судах Києва 22 і 23 лютого пройдуть засідання у чотирьох кримінальних провадженнях про держзраду екс-глави Генічеської райдержадміністрації Сейтумера Німетуллаєва і трьох кримських суддів-зрадників. Також заплановано судове засідання у справі заступника міністра оборони РФ Миколи Панкова, підозрюваного в посяганні на територіальну цілісність України.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію порталу Судова влада України.

Зокрема, 22 лютого в Подільському районному суді повинно пройти підготовче засідання у кримінальному провадженні про державну зраду стосовно колишнього голови Генічеської РДА Херсонської області Сейтумера Німетуллаєва. Остання безуспішна спроба провести підготовче засідання по цій справі була 26 січня цього року.

Центр журналістських розслідувань в матеріалі «Коротка рука правосуддя» повідомляв, що обвинувальний висновок у цій справі надійшол в Подільський райсуд Києва ще в жовтні 2016 року. Захисником Німетуллаєва призначена адвокат з Херсону Тамара Пацалова, яка відмовляється їздити на засідання в Київ. Тому в судовому реєстрі знаходимо тільки постанови про призначення нової дати підготовчого засідання і проведення його в режимі відеоконференції з адвокатом. Підготовче засідання з різних причин не може відбутися вже більше року.

Після анексії Криму Росією в 2014 році Німетулаев втік на півострів і закликав ввести російські окупаційні війська на територію Херсонщини. Перша підозра в кримінальному провадженні була висунута Німетуллаєву в жовтні 2014 роки за зловживання службовими обов’язками на посаді голови Генічеської РДА. У березні 2016 року прокуратура склала йому другу підозру – в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

23 лютого в Солом’янському районному суді Києва відбудеться засідання у кримінальному провадженні щодо заступника міністра оборони РФ Миколи Панкова. Йому закидають посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ч.3 ст.110 КК).

Заступник міністра оборони РФ Микола Панков Фото: cska.ru

На початку 2017 року Генпрокуратура України заявляла про те, що за військові злочини на Донбасі до відповідальності притягуються 28 громадян Росії, серед них був і заступник міністра оборони РФ. У 2014 році Микола Панков заявляв, що Міноборони РФ виплатить по 5 мільйонів рублів сім’ям загиблих «біля кордонів України». А також стверджував, що російські військові не брали участі в бойових діях на сході України.

Також 23 лютого в Деснянському районному суді заплановані засідання у кримінальних провадженнях за обвинуваченням в державній зраді кримських суддів – Ірини Шевченко (зараз «суддя Красногвардійського районного суду»), Олексія Погребняка (зараз «суддя арбітражного суду міста Севастополя») і Юлії Ловягіної (зараз «суддя арбітражний суду Республіки Крим»).