РФ відповідальна за погіршення становища кримських татар – Грібаускайте

Російська Федерація несе повну відповідальність за погіршення становища кримських татар в окупованому Криму.

Зустріч президента Литви Далі Грібаускайте з АХтеомом Чийгозом та Ільмі Умеровим Фото: lrp.lt

Про це заявила президент Литви Даля Грібаускайте під час зустрічі з заступниками голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтемом Чийгозом і Ільмі Умеровим, яка відбулася в понеділок, 5 березня, у Вільнюсі, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію прес-служби литовського президента.

«Росія несе відповідальність за серйозне погіршення становища кримських татар, грубі порушення їх прав, постійні переслідування, насильницьку русифікацію, утиски свободи преси і релігійної свободи», – заявила президент Литви.

Вона зазначила, що Литва докладає всіх зусиль, щоб інформація про спрямованої проти кримських татар ворожій політиці Росії постійно перебувала в центрі уваги міжнародної спільноти.

Грібаускайте ще раз підкреслила, що Литва рішуче засуджує анексію Криму і дотримується принципової політики її невизнання. Литва також прагне до того, щоб санкції Євросоюзу щодо РФ, введені після окупації півострова, тривали до тих пір, поки агресор не піде з незаконо зайнятих територій України.

Як зазначається, зустріч президента Литви з Чийгозом і Умеровим була приурочена до четвертої річниці анексії Криму і спрямована на те, щоб заявити про підтримку постраждалих від неї кримських татар.

У прес-службі литовського презідента нагадали, що кримські татари – історична етнічна та релігійна громада Литви, з якою країну з XIII-XIV ст. пов’язують глибокі традиції. Великі князі литовські Гядімінас, Альгірдас, Кястутис і Вітаутас укладали з кримськими татарами військові союзи. Вони служили у військах Великого князівства Литовського. В даний час в Литві проживає 4 тисячі нащадків кримських татар, в основному в Вільнюському, Каунаському і Алітуському округах.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine