За три роки Україна оштрафувала російські авіакомпанії за польоти в Крим на 5,44 мільярда

За три роки Державна авіаційна служба України наклала 5,44 млрд грн штрафів на більш ніж 40 російських авіакомпаній за польоти в окупований Крим.

Про це повідомила прес-служба відомства, передає Центр журналістських розслідувань.

В Державіаслужбі відзначили, що за кожне порушення передбачався штраф в 136 тис грн. З приводу стягнення коштів відомство звертається до українських судів, щоб отримати підстави для позовів до міжнародних інстанцій.

Серед порушників повітряного простору України фігурують компанії «Аерофолот», «Уральські авіалінії», «Саратовські авіалінії», «Ютейр», «Росія», «Нордавіа», «Глобус», «Ред Вінгс», «Ямал», «Сибір» і інші.

Станом на вересень 2017 року російські авіаперевізники були повинні України 2,7 млрд грн штрафів.

У жовтні 2015 року Україна і Росія офіційно перервали пряме авіасполучення. Умовою для зняття обмежень Україна називала припинення польотів до Криму російських авіакомпаній. Зараз дістатися з України до Росії і навпаки на літаку можна тільки через стикувальний аеропорт, найчастіше – в Мінську, Ризі, Стамбулі чи Кишиневі.

Як повідомлялось, раніше Державна авіаційна служба (Державіаслужба) України наклала на російські авіакомпанії 20 тисяч штрафів на 2,7 млрд грн за польоти в окупований Крим.

Нагадаємо, після анексії Криму Росією в березні 2014 року Державіаслужба України прийняла рішення про заборону всіх польотів над кримським півостровом. Аеропорти Криму були закриті рішенням уряду України. На початку квітня 2014 року Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) офіційно підтвердила контроль українських авіавластей над кримським авіаційним простором.

У квітні 2014 року Європейська організація з безпеки аеронавігації заборонила польоти до Криму, якщо вони не були узгоджені з українською стороною.

Будь-які польоти до Криму є порушенням законів України і міжнародних правил, тому авіакомпанії можуть бути піддані міжнародним санкціям з боку України і Міжнародної організації цивільної авіації.

Зараз польоти в анексований Крим здійснюють лише російські авіакомпанії.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine