Прокуратура АРК повідомила про підозру екс-главі виборчкому Криму, який проводив «путінські вибори»

Новини
Глава «Виборчої комісії Республіки Крим» Михайло Малишев Фото: crimea.izbirkom.ru

Прокуратура АРК спільно з слідчим відділом Главку СБУ в АРК повідомили про підозру в держзраді, поваленні конституційного ладу і посяганні на територіальну цілісність України і колишньому главі виборчої комісії АРК, а нині голові «Виборчої комісії Республіки Крим» Михайлу Малишеву, який забезпечував проведення незаконного «референдуму», а також незаконних «виборів» депутатів Держдуми і президента РФ на території окупованого півострова.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію прокуратури АРК.

«Зібраними доказами встановлено, що громадянин України, будучи з 2010 року головою виборчої комісії Автономної Республіки Крим, погодився очолити комісію Автономної Республіки Крим з проведення так званого «загальнокримського референдуму», забезпечив його підготовку та проведення, підготував та склав підсумковий протокол, в якому зазначалося про нібито підтримку рішення про входження Криму до складу РФ на правах окремого суб’єкту», – зазначили у відомстві.

Таким чином, заявили в прокуратурі, підозрюваний забезпечив проведення нелегітимного «референдуму» з від’єднання півострова від України і, як наслідок, «приєднання його до Російської Федерації».

Крім цього, Малишев забезпечив підготовку та проведення на території окупованого Криму незаконних «виборів» до органів місцевого самоврядування і так званого «Госсовєта Криму» в 2014 році, а також «виборів» в Держдуму РФ в 2016 році.

«Продовжуючи свою злочинну діяльність, особа, перебуваючи на так званій посаді голови незаконно утвореної «Виборчої Комісії Республіки Крим» забезпечив підготовку та проведення на тимчасово окупованій території півострова Крим незаконних виборів президента РФ, які відбулися 18 березня 2018 року», – додали в прокуратурі.

Малишев підозрюється в скоєнні кримінальних злочинів, передбачених ч.3 ст.109 (вчинення дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу), ч.2 ст.110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), ч.1 ст. 111 (державна зрада) КК України. За вчинення цих злочинів передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.

За словами прокурора АРК Гюндуза Мамедова, Малишев є одним з основних фігурантів у підготовці та проведенні всіх незаконних виборчих процесів на території Криму.

« Погоджуючись на пропозицію очолити комісію Автономної Республіки Крим з проведення так званого «загальнокримського референдуму» та розуміючи протиправність своїх дій, підозрюваний очевидно усвідомлював і про відповідальність, яка на нього чекає. Однак, це не завадило йому в подальшому очолити незаконно утворену «Ииборчу комісію Республіки Крим», забезпечувати підготовку та проведення незаконних виборів до органів місцевого самоврядування, законодавчих органів, а також виборів до Державної Думи та президента Російської Федерації на території півострова», – зазначив Мамедов .

Він додав, що слідством зібрано достатньо доказів для повідомлення Малишеву про підозру у вчиненні злочинів проти основ національної безпеки України.

Михайло Малишев був головою виборчої комісії Автономної Республіки Крим в 2002-2006 рр і 2010-2014 рр. Після окупації Криму Росією, 14 травня 2014 року він був обраний головою «Виборчої комісії Республіки Крим».