Україна передала до Європейського суду з прав людини докази по справі про анексію Криму

Україна передала до Європейського суду з прав людини докази у справах проти Росії щодо анексії Криму і перших «гарячих подій» на Донбасі.

Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко, передає Центр журналістських розслідувань.

Як повідомляє УНІАН, Петренко також зазначив, що Україна очікує в 2018 році отримати процесуальний графік розгляду цих справ.

«Ми передали по двом великим справах наші юридичні позиції – це справа по Криму, незаконна анексія Криму, порушення прав людини, вбивства, викрадення і втрата майна українськими громадянами на території Криму», – сказав він.

За словами міністра, другий позов стосується перших «гарячих подій» на Донбасі. «Ми також подали відповідну юридичну позицію з доказами і показаннями свідків», – зазначив Петренко.

«В кінці минулого року і в поточному році ми в черговий раз звернулися до ЄСПЛ з проханням, щоб вони визначили процесуальний графік розгляду даних справ. Зараз це питання знаходиться на розгляді в Європейському суді, і ми очікуємо, що такий графік буде визначено в 2018 році: як будуть допитуватися свідки, чи будуть вони допитані на території України відповідної колегією суддів, яка сюди приїде, чи буде організований допит свідків безпосередньо в Страсбурзі, як будуть досліджуватися докази», – зазначив Петренко.

За словами міністра юстиції, після того як Україна отримає від ЄСПЛ процесуальний графік розгляду цих справ, можна буде спрогнозувати, коли орієнтовно будуть винесені остаточні рішення.

Нагадаємо, справу «Україна проти Росії» в ЄСПЛ було розпочато 13 березня 2014 року і стосується подій, які привели до анексії Криму Росією і подальших подій на сході України.

Україна подала до Європейського суду з прав людини п’ять позовів щодо дій Росії в Криму і на неконтрольованих Києвом територіях Донбасу.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine