Термін реалізації енергозберігаючих проектів НЕФКО на Донбасі продовжено

Термін реалізації проектів щодо впровадження енергозберігаючих технологій на об’єктах соціальної інфраструктури на Донбасі, що фінансуються корпорацією НЕФКО (NEFKO, Північна екологічна фінансова корпорація) у містах Добропілля, Курахове, Вугледар, Мирноград та Слов’янськ продовжили ще на рік.

НВК №4 м.Добропілля Фото: dobrepole.com.ua

Про це Центру журналістських розслідувань повідомили у корпорації НЕФКО та у відповідних міських радах.

Загалом на впровадження проектів з енергозбереження на Донбасі, які виконуються корпорацією НЕФКО, передбачено 2 млн 830 тис євро. Проекти передбачали модернізацію та утеплення шкіл, дитячих садочків та медичних закладів Донецької області.

Так, проект енергозбереження у Слов’янську будуть впроваджувати у амбулаторіях №1,2 і 4. Також кошти підуть на модернізацію систем зовнішнього освітлення. У Вугледарі кошти від НЕФКО виділили на впровадження енергозбереження у школі №2 та навчально-виховному комплексі комбінаті №3. У Кураховому проведуть капітальний ремонт інфекційного відділення міської клінічної лікарні. У Мирнограді кошти виділили на системи зовнішнього освітлення та на енергозбереження у дитячому відділенні міської центральної лікарні, у Добропіллі – у дитячих навчальних закладах «Вуглик», «Сонечко», «Тополька» та НВК №4.

Інформацію про це Центру журналістських розслідувань надали відповідні міські ради.

Як повідомляється на сайті Мінекономрозвитку України, проекти мали виконуватись до листопада 2017 року, однак і досі не реалізовані.

За словами Інни Кальченко, керівника відділу освіти Добропільської міської ради, термін завершення проекту з енергозбереження було продовжено через те, що документи були довгий час на розгляді у НЕФКО.

Керівник відділу освіти Вугледарської міської ради Валерій Войцеховський повідомив, що проект не реалізовано з двох причин. «Основні проблеми, з якими ми зіткнулися, – це затримка фінансування від НЕФКО, тому що не всі етапи з надання документів були виконані. Другою проблемою стала зима – не можна виконувати роботи, коли температура нижче -5. Від нас всі документи подавалися в термін, хотіли, щоб все було зроблено до кінця року», – пояснив він.

НВК «Мрія» м.Вугледар Фото: vesti.dn.ua

Представник НЕФКО у телефонній розмові з кореспондентом Центру журналістських розслідувань зазначив, що затримки були через «внутрішні причини»: «Узгоджувались нові процедури, які припали саме на цю програму», – сказав він.

НЕФКО створена в 1990 році країнами Північної Європи, її діяльність сприяє зеленому зросту. Корпорація надає технічну допомогу на впровадження заходів з енергозбереження переважно у бюджетних установах – лікарнях, дитячих садочках, школах. У відповідності з правилами, НЕФКО може профінансувати один проект вартістю до 600 тисяч євро. На практиці – це проекти, спрямовані на модернізацію котлів, поліпшення ізоляції вікон і дверей, встановлення збалансованих систем опалення з термостатами тощо.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine