У Криму активістів Українського культурного центру знову викликали в «прокуратуру»

В окупованому Криму активістів Українського культурного центру Олену Попову і Ольгу Павленко викликали «на бесіду» в «прокуратуру Сімферополя».

Активістки Українського культурного центру в Криму Олена Попова, Ольга Павленко і Галина Балабан Фото: Леонид Кузьмин

Про це повідомляє Кримська правозахисна група (КПГ), передає Центр журналістських розслідувань.

«Активістів Українського культурного центру в Криму Олену Попову і Ольгу Павленко викликав «на бесіду» старший помічник «прокурора Сімферополя» Олексій Пучков. Співробітника російської прокуратури цікавила робота Центру і випуск газети «Кримський терен». Активістки скористалися правом не свідчити проти себе і своїх близьких», – розповіли в КПГ.

Як відзначили правозахисники, це вже не перший випадок, коли кримчан – учасників Українського культурного центру викликають в окупаційні органи «влади» на допити і «профілактичні бесіди».

Український культурний центр Криму не є політичною організацією. Він створений активістами з метою збереження і популяризації на півострові української культури. Однак на учасників Центру де-факто влада Криму постійно чинить тиск: забороняють проведення публічних заходів, викликають на допити і «бесіди» до правоохоронних органів, попереджають про неприпустимість екстремізму та інше.

«На думку експертів Кримської правозахисної групи, таким чином, на українських активістів в Криму здійснюють систематичний тиск силові органи окупаційної влади, організований з метою припинення діяльності Українського культурного центру через переслідування його учасників», – відзначили в КПГ.

Нагадаємо, 7 травня 2015 року в окупованому Криму в Сімферополі відбулася презентація Українського культурного центру, головне завдання якого – збереження і розвиток української культури в Криму. Одним з організаторів Центру став Леонід Кузьмін.

27 серпня 2017 року в Криму Український культурний центр презентував перший експериментальний випуск видання «Кримський Терен» українською та російською мовами.

24 серпня 2017 року День Незалежності України в Сімферополі на залізничному вокзалі російська поліція затримала активісток Українського культурного центру Галину Балабан і Олену Попову нібито за «заняття незаконною діяльністю». Їх відвезли в райвідділ і відпустили через три години.

30 серпня 2017 року керівник Українського культурного центру в окупованому Криму Леонід Кузьмін через погрози, які надійшли йому, був змушений терміново виїхати з півострова на материкову Україну.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine