Українські авіакомпанії «Хорс» і «Дарт» можуть позбавити сертифікатів за перевезення їх літаками найманців РФ в Сирію

Українські авіакомпанії «Хорс» і «Дарт» можуть позбутися сертифікатів через використання їх літаків приватною сирійської авіакомпанією Cham Wings, що перебуває під санкціями США, для перевезення російських найманців до Сирії.

Літак Cham Wings в аеропорту Ростова-на-Дону 17 січня 2018 р Фото: Reuters

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян доручив Державній авіаційній службі України здійснити перевірку цієї інформації, раніше опублікованої агентством Reuters, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію прес-служби міністерства.

«За 14 місяців з 5 січня 2017 року авіакомпанія здійснила 51 політ з Дамаска і Латакії в Ростов і назад. Щоразу для цього використовувалися лайнери Airbus A320, які можуть перевозити до 180 пасажирів », – цитує відомство дані агентства.

Cham Wings з 2016 року перебуває під санкціями США. Компанію звинуватили в доставці до Сирії бойовиків-союзників президента Башара Асада, зброї і спорядження для сирійської розвідки.

Крім того, як зазначає Мінінфраструктури, раніше літаки Аirbus належали європейським і американським авіакомпаніям, але пізніше вони опинилися в парках близькосхідних компаній через мережу посередників і офшорів. Зокрема, 84 б/у літаків виробництва Airbus і Boeing змогли придбати або орендувати компанії «Хорс» і «Дарт» (зареєстровані в Україні). З цих 84 літаків як мінімум 40 опинилися в Іраку, Ірані та Сирії.

«Якщо за підсумками перевірки Державіаслужби інформація підтвердиться, Міністерство інфраструктури буде рекомендувати уряду і РНБО внести зазначені компанії і їх власників у санкційний список. Їх сертифікати буде анульовано», – підкреслив Омелян.

6 квітня 2018 року агентство Reuters опублікувало розслідування, в якому була розкрита схема, як приватна сирійська авіакомпанія Cham Wings переправляє російських найманців з РФ до Сирії. Схема дає уявлення про те, як доставляються до Сирії приватні російські військові контрактники, існування яких влада РФ не визнає. Зокрема, Cham Wings використовує для перевезень літаки українських авіакомпаній «Хорс» і «Дарт».

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine