РФ погрожує збивати кожну ракету США, випущену по Сирії

Новини

Посол Росії в Лівані Олександр Засипкін заявив, що кожна ракета США, яку випустять по Сирії, буде збита. Про це він заявив телеканалу Хізбалли Al-Manar.

Про це повідомляє Reuters, передає Центр журналістських розслідувань.

Засипкін уточнив, що він посилається на заяву президента РФ Володимира Путіна і главу російського Генштабу.

«Якщо американці вдарять …, їх ракети будуть збиті, а також джерела, з яких ці ракети будуть випущені», – підкреслив дипломат.

7 квітня в результаті хімічної атаки в сирійському місті Дума загинули не менше 75 осіб, більше 1000 – постраждали. Число загиблих може істотно зрости, так як медики та волонтери не змогли дістатися до всіх уражених районів.

Президент США Дональд Трамп назвав Асада «твариною» і поклав відповідальність за його дії на Іран, Росію і особисто президента РФ Володимира Путіна. Американський президент пообіцяв, що винні «заплатять високу ціну», а режим сирійського диктатора припинить існування.

Пізніше Трамп пообіцяв прийняти рішення про відповідні дії протягом найближчих 48 годин.

США, Франція, Британія і шість непостійних членів Ради Безпеки ООН ініціювали екстрене засідання Радбезу в зв’язку з хіматакой в ​​Думі.

Росія заблокувала запропонований США проект резолюції про негайне гуманітарному доступі до району ураження. Одна постійний представник США в ООН Ніккі Хейлі повідомила, що Вашингтон прийме відповідні заходи у зв’язку з хімічною атакою в сирійському місті Дума незалежно від рішення Ради Безпеки ООН.

Росія, в свою чергу, попередила військовими каналами США про можливі наслідки відповіді на хіматаку в Сирії. Москва погрожує Вашингтону «серйозними наслідками», в разі, якщо останній вирішиться застосувати силу в Сирії.

У Білому домі розглядають варіанти відповіді на хімічну атаку військових Башара Асада проти цивільного населення в сирійському місті Дума. Учасники наради зійшлися на думці, що тільки більш потужний, ніж торішній удар, може стати стримуючим фактором від подальшого використання хімічної зброї.