Суд зняв арешт з рахунків фірм Олександра Януковича

Новини
Олександр Янукович Фото: Коммерсантъ

Печерський райсуд Києва зняв арешт з рахунків 12 компаній, пов’язаних з Олександром Януковичем, сином екс-президента Віктора Януковича, які разом втекли до Росії від українського правосуддя.

Про це йдеться в рішеннях Печерського райсуду від 14 лютого 2018 року по справі №757/5484/18-к і справі №757/5538/18-к, опублікованих в Єдиному державному реєстрі судових рішень, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Арешти на рахунки були накладені в 2015 і 2016 роках у справі про присвоєння бюджетних коштів через відділення «Укрзалізниці». Як встановило слідство, рахунки компаній, створених для легалізації привласнених зловмисниками коштів, були відкриті в нині збанкрутілому «Всеукраїнському банку розвитку», власником якого є Олександр Янукович.

Всього в матеріалах слідства зазначено 12 фірм, підконтрольних посадовим особам цього ж банку.

Своїми рішеннями Печерський райсуд зняв арешт з рахунків фірм: ТОВ «Араней К», «Квардіс Н», «Типікон А», «Вектор-Перспектива», «Компанія з управління активами «ВБР-ІНВЕСТ»,«Ді Соуз»,«Мелон 8»,«Бенефіт-Консалт» і «Лайтрум».

У попередніх судових рішеннях вказувалося, що на рахунках цих фірм знаходилося в цілому близько 550 млн. грн. і 27 млн. дол. США, які, за версією слідства, були привласнені фігурантами справи з Держбюджету України.

У рішеннях суду від 14 лютого вказується, що права на арештовані рахунки зараз належать ТОВ «Аскор-Інвест». При цьому офіційні підозри так і не були оголошені, а слідство, вважає суд, «не довело, що кошти на зазначених рахунках є предметом злочинної діяльності».

Ці обставини і стали підставою для зняття арешту з рахунків, які фігурують у розслідуванні.

Як пише видання Українська правда з посиланням на інформацію Нацполіціі, за версією слідства, в період з 01.01.2013 по 30.06.2014 посадові особи «Всеукраїнського банку розвитку» з метою отримання державних коштів незаконно кредитували «Донецьку залізницю», «Львівську залізницю» , «Одеську залізницю», «Південно-Західну залізницю», «Південну залізницю» і «Придніпровську залізницю».

Загальна сума незаконних кредитів склала понад 2,5 млрд. грн.

Слідство також вважає, що для легалізації коштів працівники банку розмістили їх на рахунках, оформлених на підставних осіб – 33 працівників цього банку і 12 підконтрольних юридичних осіб.

У жовтні 2015 року стало відомо, що слідчі Головного слідчого управління МВС заарештували понад 2,6 млрд. грн на цих рахунках.

У 2016 році деяким вкладникам «Всеукраїнського банку розвитку» вдалося зняти арешт з рахунків.