Євросоюз повинен призначити спецпредставника по Донбасу і Криму – комітет асоціації Україна-ЄС

Євросоюз повинен докладати більше зусиль для вирішення конфлікту на Донбасі і деокупації Криму і призначити спеціального представника з цих питань.

Про це йдеться в заяві, ухваленій парламентським комітетом асоціації Україна-ЄС на засіданні в Страсбурзі, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на видання Європейська правда.

«ЄС повинен робити амбітні пропозиції стосовно своєї ролі у вирішенні конфлікту, такі як призначення спеціального представника ЄС щодо конфлікту в Східній Україні та Криму», – йдеться в документі.

Комітет розчарований тим, що за чотири роки після незаконної анексії Криму і Севастополя Росією на міжнародних форумах не обговорювалась ні одна конкретна пропозиція міжнародного формату переговорів про деокупацію півострова.

«Висловлюємо жаль з приводу того, що Рада із закордонних справ не затвердила висновки щодо України на своєму останньому засіданні у березні 2018 року, тому закликаємо держави-члени ЄС провести цю дискусію з ухваленням висновків на черговому можливому засіданні Ради закордонних справ», – йдеться в заяві.

Члени комітету також засудили як політичне переслідування незаконне ув’язнення в Росії і Криму громадян України, а також погіршення ситуації з правами людини в Криму, зокрема для кримських татар.

«У світлі цих подальших порушень міжнародного права та основних прав людини вважаємо, що ЄС та Україна мають не тільки продовжувати існуючі санкції, але й накладати додаткові на Росію, в тому числі на тих, хто відповідає за порушення прав людини та організацію так званих президентських виборів в Криму та місті Севастополь», – наголошується в заяві.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine