Про це заявив під час відкритих дебатів Ради Безпеки ООН з приводу молоді, миру і безпеки заступник глави МЗС України Сергій Кислиця, передає Центр журналістських розслідувань.
Він зазначив, що українська делегація неодноразово закликала Росію «прийняти міжнародно-правову відповідальність» і припинити протиправні дії в Криму і на окупованих територіях Донбасу.
Кислиця процитував останній звіт Управління верховного комісара ООН з прав людини про стан в області прав людини в Україні, згідно з яким Росія «продовжувала примушувати кримських жителів до своїх збройних сил, залучаючи, щонайменше, 4800 осіб протягом двох кампаній в 2017 році, в порушення міжнародного гуманітарного права».
«Більш того, суди в Криму почали розглядати справи за звинуваченням в ухиленні від призову», – додав Сергій Кислиця.
У черговий раз моя делегація закликає Росію взяти на себе міжнародну юридичну відповідальність та вимагає припинити протиправні дії в АР #Крим, м. #Севастополь та окремих районах Донецької та Луганської областей.
🗨@SergiyKyslytsya в Раді Безпеки #ООН. Відео 📺 pic.twitter.com/lVrg1iHyhH
— UKR Mission to UN (@UKRinUN) 23 апреля 2018 г.
У 2018 році в російську армію намір закликати більше двох тисяч кримчан.
У свою чергу, прокуратура Автономної Республіки Крим просить жителів півострова сповіщати правоохоронні органи України про отримання повісток на службу в російській армії і називає дії Росії незаконними.
Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні повідомляла, що в 2017 році на військову службу в збройні сили Росії закликали не менша 4800 жителів Криму.