Про це йдеться у відповіді Державної міграційної служби України, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію Центру інформації про права людини.
Згідно з інформацією відомства, у 2015 було видано 8 таких дозволів, у 2016 – 28, у 2017 – 47, а в першому кварталі 2018 року видано вже 23 дозволи.
У ДМС свідчать, що дозволи видавались у всіх випадках звернень без винятку.
Найбільше дозволів отримали журналісти з Російської Федерації (27), Великої Британії (12), Німеччини (10) та Польщі (9). Також за дозволами звернулись по 8 журналістів з Білорусі та Японії.
У кількості від одного до семи отримували дозволи журналісти з США, Австрії, Естонії, Ізраїлю, Ірландії, Іспанії, Литви, Латвії, Чехії, Нідерландів, Франції та Швеції.
Отримання дозволу на в’їзд до Криму для іноземців визначено Порядком в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, затвердженим постановою Кабміну №367 у червні 2015 року. Згідно з цим порядком, до Криму іноземці мають потрапляти лише через українські пункти пропуску, а дозвіл на це видає Державна міграційна служба (ДМС). Для отримання спеціального дозволу іноземні журналісти також повинні отримати лист-погодження від Міністерства інформаційної політики.