Фільм «Донбас» Сергія Лозниці отримав приз Канського фестивалю за найкращу режисуру

Журі конкурсної програми «Особливий погляд» Каннського фестивалю, яке очолював актор і режисер Бенісіо дель Торо, присудило приз за кращу режисуру фільму «Донбас» українського режисера Сергія Лозниці.

Сергій Лозниця на світовій прем'єрі фільму «Донбас» в Каннах 9 травня 2018 р Фото: Reuters

«Особый взгляд» є другою за значимістю програмою Каннського фестивалю, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на сайт кінокомпанії «Артхауз Трафік».

Сергій Лозниця не був присутній на церемонії нагородження особисто – його промову зачитав директор Каннського фестивалю Тьєррі Фремо.

«Я хочу подякувати Каннському фестивалю за можливість представити «Донбас» світові та поставити питання, які терзають мене. За останні кілька днів я зрозумів, розмовляючи з журналістами та кінематографістами, як мало вони знають про війну, яка йде в серці Європи прямо зараз. Дякую шановним членам Журі та Фестивалю за те, що ви розділили мою пристрасть», – зазначив український режисер.

Також Лозниця згадав і незаконно засудженого в РФ українського режисер Олега Сенцова, який оголосив голодування у російській тюрмі. «З величезним болем і з величезним захопленням я заявляю свою солідарність з Олегом Сенцовим, з усіма режисерами в різних частинах світу, які борються за свободу, за честь і, в кінцевому підсумку, за людяність. Як би не старалися жорстокі і деспотичні режими переслідувати нас, затикати нам рота та змушувати нас підкорятися їх правилам, мистецтво кіно залишиться вільним», – заявив Лозниця.

Світова прем’єра «Донбасу» відбулася 9 травня. Представляючи свій фільм у Каннах, Сергій Лозниця подякував свій «улюблений кінофестиваль за можливість поділитися цією історією з міжнародною аудиторією».

На прем’єрі також була присутня українська творча група фільму, в тому числі продюсер Денис Іванов, актори Наталя Бузько, Георгій Делієв, Вадим Дубовський, Сергій Сміян і Людмила Смородіна. Лозниця подякував команді, зазначивши, що від закінченням зйомок до каннської прем’єри минуло лише шість тижнів.

Дія фільму відбувається на сході України, де «б’ються українська армія, російські війська та іншв військові формування» на тлі соціального занепаду та грабежів. У сюжетах показані корупція, фальсифікація, демонструється робота іноземних журналістів на Донбасі.

«Донбас» створювався у копродукції Німеччини, України, Нідерландів, Франції та Румунії. Стрічка стала одним із переможців Восьмого конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно. Українським копродюсером виступив Денис Іванов та кінокомпанія «Артхаус Трафік». Зйомки проходили цієї зими у Кривому Розі.

Сергій Лозниця є одним з найвідоміших у світі українських режисерів ігрового і документального кіно. Його фільм «Щастя моє» (2010) став першою українською стрічкою часів незалежності, яка приймала участь в офіційному конкурсі Канського фестивалю. Також в офіційній програмі Канн відбулися прем‘єри інших картин Лозниці, створених за участі України – «Майдан» (2014) та «Лагідна» (2017). Документальну картину Сергія Лозниці «Аустерліц» було номіновано на премію Європейської кіноакадемії за найкращий документальний фільм 2017 року.

Вихід фільму «Донбас» в український прокат запланований на 2018 рік.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів