Потік авіаперельотів з РФ до Криму в 2018 році знизився майже на 20%

Потік авіаперельотів з Росії в окупований Крим влітку 2018 року знизився майже на 20%.

Аеропорт «Сімферополь» Фото: РИА Новости

Про це свідчить аналіз інтересів росіян до авіаподорожей на півострів, проведений сервісом подорожей Туту.ру, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на видання «Кримське інформаційне агентство».

З’ясувалося, що влітку 2018 року популярність півострова у росіян знизилася на 18% – з 23,49% до 19,24% від загального числа перельотів по РФ. Таке істотне зниження потоку авіапасажирів можна пов’язати із зростанням середніх цін на переліт (в обидві сторони) на 14,3%. З 13 796 рублів до 15 766 рублів.

Найбільше просів пасажиропотік з Москви – майже на третину, з 14,53% до 10,45% (від загального числа пасажирів, які вилітають з Москви по внутрішніх рейсах). При цьому, падіння турпотоку відбулося, незважаючи на зниження середньої ціни на переліт. Влітку 2018 року полетіти з Москви до Криму (і назад) можна в середньому за 12 552 рубля – на 6,2% дешевше, ніж роком раніше.

Як повідомлялось, раніше Державна авіаційна служба (Державіаслужба) України наклала на російські авіакомпанії 20 тисяч штрафів на 2,7 млрд грн за польоти в окупований Крим.

Нагадаємо, після анексії Криму Росією в березні 2014 року Державіаслужба України прийняла рішення про заборону всіх польотів над кримським півостровом. Аеропорти Криму були закриті рішенням уряду України. На початку квітня 2014 року Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) офіційно підтвердила контроль українських авіавластей над кримським авіаційним простором.

У квітні 2014 року Європейська організація з безпеки аеронавігації заборонила польоти до Криму, якщо вони не були узгоджені з українською стороною.

Будь-які польоти до Криму є порушенням законів України і міжнародних правил, тому авіакомпанії можуть бути піддані міжнародним санкціям з боку України і Міжнародної організації цивільної авіації.

Зараз польоти в анексований Крим здійснюють лише російські авіакомпанії.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine