В Австрії під час візиту Путіна закличуть звільнити Олега Сенцова

Новини
Олег Сенцов Фото: Facebook Save Oleg Sentsov

Посольство України в Австрії звернулося до місцевих ЗМІ з закликом підняти питання українського режисера, кримчанина і політв’язня Олега Сенцова напередодні візиту президента РФ Володимира Путіна.

Про це повідомив Надзвичайний і Повноважний посол України в Австрії Олександр Щерба, передає Центр журналістських розслідувань.

«Численні кінематографісти з усього світу, серед яких Агнешка Холланд, Кшиштоф Зануссі, Джонні Депп і Олександр Сокуров, закликали Володимира Путіна звільнити Олега Сенцова. До колективного листа європейських кінематографістів приєдналася також Австрійська кіноакадемія. Справа Сенцова – хороша можливість для Австрії проявити себе справжнім політичним посередником і гуманістичним європейською державою, готовим заступитися за одну окрему життя. Запланований на 5 червня візит Путіна до Відня, напевно, дасть таку можливість», – написав він.

Як повідомлялось, 1 червня по всьому світу стартувала глобальна акція #SaveOlegSentsov з вимогою звільнити незаконно засудженого в Росії українського політв’язня, режисера Олега Сенцова, який з 14 травня проводить голодовку в російській колонії, вимагаючи звільнити всіх українських політв’язнів, утримуваних в РФ.