Рада звільнила Данилюка з посади міністра фінансів

Новини

Верховна Рада України звільнила Олександра Данилюка з посади міністра фінансів.

За відповідне рішення проголосували 254 депутати, передає Центр журналістських розслідувань.

«Кабмін перетворився на агенство хороших новин. Але варто подивитися на реальність. Ситуація в країні погіршується. І на це треба було звернути увагу. Мені заважали з першого дня роботи в уряді. Ви любите слово скандал. Але я вважаю так: коли ти щось робиш, а тобі не дають цього робити, заважають, тоді треба йти. Україна далі живе, життя триває. Я активна людина і буду рухатися вперед. Я буду і надалі співпрацювати із МВФ, адже співпраця із цим органом є визначальною для реформ в Україні», — зазначив Данилюк перед звільненням, пише Громадське.

«Зараз ви будете голосувати щодо моєї відставки. Мені інкримінують те, що я виніс «сор із ізби». Вираз, у якого навіть немає відповідника в українській мові», — сказав Данилюк.

Він також додав, що не бачить нічого протиправного у написаному міжнародним кредиторам України листі.

«Написаний мною лист очевидний, він містить очевидні факти. Зокрема, ДФС має вже більше року повністю ручного керівника, через що реформа служби не проводиться. Ця ситуація є типовою для всіх органів в Україні. Служба пронизана корупцією», — заявив колишній міністр.

В. о. міністра фінансів буде перша заступниця Данилюка Оксана Маркарова.

«Мені дуже шкода, що міністр так і не зрозумів причини подання», — заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман коментуючи звільнення Данилюка з посади міністра.

Звільнення Данилюка з посади міністра відбулось після загострення відносин між ним та прем’єром, викликане відмовою назначати нового заступника міністра. 23 травня Данилюк покинув засідання Кабміну, а сам уряд без нього ухвалив низку рішень стосовно міністерства фінансів.

Зокрема, на закритому засіданні уряд перепідпорядкував Державну фіскальну службу напряму собі та виключив Міністерство фінансів з переліку відомств, з якими має узгоджувати свої рішення.

Данилюк назвав ці постанови уряду незаконними та заявив, що буде їх оскаржувати після публікування.

За даними «Української правди» президент хоче бачити на посаді міністра фінансів главу комітету ВР з питань податкової політики Ніну Южаніну. Сама вона прокоментувала відставку Данилюка так:

«За два роки ми притерпілися того, що у нас немає міністра. І це не тільки мій комітет, це дуже багато комітетів, які ніколи не мали можливості спілкування з міністром, хоча справа в тому, що всі керівники департаментів приймали участь на засіданнях комітету, але ніколи не могли прийняти рішення. Тобто, відпрацювавши весь матеріал ти міг місяцями очікувати, а яке ж рішення прийме міністр фінансів. Це заважало працювати».

6 червня прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підписав подання на звільнення міністра фінансів Олександра Данилюка.

Представник Кабінету міністрів України у Верховній Раді Вадим Денисенко (фракція «Блок Петра Порошенка») заявив, що парламент підтримає відставку міністра фінансів.

Сам Данилюк пов’язав своє звільнення з «відмовою брати участь у фінансуванні політичної корупції».

Після новин про відставку Данилюка українські євробонди впали у ціні, а позичковий відсоток за ними зріс.