У РФ в суді діючий російський офіцер заявив, що воював на Донбасі

У Росії офіцер підмосковної військової частини 32010 Олег Леонтьєв, обвинувачений в загибелі солдата-строковика Іллі Горбунова, попросив Наро-Фомінський гарнізонний військовий суд про поблажливість, тому що брав участь в бойових діях на Сході України.

Фото: AP

Як повідомляє видання «Новая газета» з посиланням на фонд «Право матері», що представляє інтереси сім’ї загиблого, російський офіцер попросив суд винести «позитивне рішення», щоб продовжити військову службу і відправитися до Сирії, передає Центр журналістських розслідувань.

«Це дозволить принести якусь користь для держави. Я вже брав участь в одному з таких заходів, але, єдине, це було на території суміжної країни, на якій нас як би не було», – сказав Леонтьєв.

У фонді відзначають, що це, ймовірно, перша офіційна (оскільки зроблена в суді і під протокол) заява російського військовослужбовця про участь в бойових діях на території України. «Право матері» має в своєму розпорядженні аудіозапис засідання.

Призовник з Брянська Ілля Горбунов загинув 6 лютого 2017 року. За версією слідства, Горбунову, що не мав допуску до управління бойовою технікою, наказали перегнати танк зі зламаними гальмами на танкодром по обледенілому мосту. Танк впав з моста в яр, і Горбунов потонув. Його командиру Олегу Леонтьєву пред’явили обвинувачення за статтею про перевищення посадових повноважень, яке спричинило тяжкі наслідки.

Вирок офіцеру буде оголошено 6 липня.

Влада РФ постійно заперечує участь російських Збройних сил в бойових діях на Сході України. У Кремлі заявляють, що росіяни їдуть на Донбас добровільно і якщо серед них є військові, то вони, або взяли відпустку, або звільнилися.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine