Ільмі Умеров нагороджений Лицарским хрестом Ордену «За заслуги перед Литвою»

Президент Литви Даля Грібаускайте нагородила заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова Лицарским хрестом Ордену «За заслуги перед Литвою» за надання гуманітарної допомоги країні під час економічної блокади, влаштованої СРСР в 1990 році.

Президент Литви Даля Грібаускайте та Ільмі Умеров, 6 липня 2018 р Фото: lithuania.mfa.gov.ua

Про це повідомила на своїй сторінці в Facebook дочка заступника глави Меджлісу Айше Умерова, передає Центр журналістських розслідувань.

«6 липня о Вільнюсі Президент Литви Даля Грібаускайте нагородила заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова Орденом «За заслуги перед Литвою». Ільмі Умеров був нагороджений за події 28-річної давності – з 18 квітня по 2 липня 1990 року СРСР влаштував економічну блокаду Литви, яка тільки но домоглася незалежності. І тоді Ільмі Умеров з групою кримських татар, прорвавши блокаду, привезли невелику гуманітарну допомогу від імені кримськотатарського народу – продукти харчування, одяг і паливо. Багато кримськотатарських родин взяли участь в зборі цього гуманітарного вантажу – їжу та одяг укладали в мішки і прикладали лист зі словами підтримки», – написала А.Умерова.

Вона зазначила, що у відповідь на надану у важкі дні допомогу уряд Литви прийняв рішення подарувати кримським татарам кілька будинків, які були привезені, встановлені і до сих пір стоять в Бахчисараї в Криму.

За інформацією посольства України в Литві, церемонія нагородження відбулася у рамках великого національного свята країни – Дня державності, приуроченого до дня коронації князя Міндовга у 1252 році, який відігравав видатну роль в об’єднанні Литви, а також її інтеграції у західний світ.

Орден «За заслуги перед Литвою» – державна нагорода Литовської Республіки. Орден був заснований 18 червня 2002 роки для нагородження литовських та іноземних громадян за особливі заслуги на благо Литви в різних галузях професійної діяльності. Орден має п’ять ступенів і медаль ордена.

Кримські татари –  історична етнічна та релігійна громада Литви, з якою країну з XIII-XIV ст. пов’язують глибокі традиції. Великі князі литовські Гядімінас, Альгірдас, Кястутис і Вітаутас укладали з кримськими татарами військові союзи. Вони служили у військах Великого князівства Литовського. В даний час в Литві проживає 4 тисячі нащадків кримських татар, в основному в Вільнюському, Каунаському і Алітуському округах.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine