Трамп і Путін дали прес-конференцію: говорили про Крим і транзит газу через Україну

Новини
Президенти США і РФ Дональд Трамп і Володимир Путін Фото: ТАСС

Президенти США і РФ Дональд Трамп і Володимир Путін 16 липня дали спільну прес-конференцію за підсумками саміту в Гельсінкі.

Президент РФ Володимир Путін відповів на питання про незаконну анексії Криму. За словами Путіна, Трамп визнає анексію півострова незаконною, а для Росії «це питання закрите», передає Центр журналістських розслідувань.

«Президент Трамп говорить про незаконність приєднання Криму до Російської Федерації. У нас інша точка зору. Ми вважаємо, що провели референдум в суворій відповідності з міжнародним правом, статутом ООН. Для нас, для Росії, це питання закрите», – сказав Путін.

При цьому президент США Дональд Трамп на спільній прес-конференції не відреагував на питання про Крим.

Президенти США і РФ Дональд Трамп і Володимир Путін Фото: ТАСС

Путін запевнив американського президента, що Росія збереже транзит російського газу через Україну після будівництва газопроводу «Північний потік – 2».

Путін зазначив, що під час зустрічі Трамп «висловлював занепокоєння з приводу можливого зникнення транзиту через Україну».

«Я запевнив президента, що Росія готова зберегти цей транзит. Більш того, ми готові продовжити транзитний контракт, який завершується в наступному році в разі врегулювання спору між господарюючими суб’єктами в Стокгольському арбітражному суді», – заявив Путін.

Трамп, коментуючи будівництво російського газопроводу, зазначив, що обговорював цю тему раніше з Ангелою Меркель «в досить жорстких тонах». «Я не впевнений, що це в кращих інтересах Німеччини, але це їх рішення», – сказав Трамп, пише «Українська правда».

Путін перед зустріччю заявив, що йому «приємно зустрітися» з Трампом, і він має намір обговорити «детально» двостороннє співробітництво.

Трамп, зі свого боку, привітав Путіна з «успішним проведенням Чемпіонату світу з футболу» і заявив, що на зустрічі будуть обговорювати «значна кількість тем». Американський президент також висловив надію, що відносини США і Росії покращаться.