Діти українських топ-чиновників воліють здобувати освіту у Великій Британії та США

Діти українських держчиновників воліють здобувати освіту у Великій Британії та США, що обходиться дуже не дешево їх батькам. Згідно електронних декларацій, минулого року найбільше за навчання своїх дітей за кордоном заплатив президент України Петро Порошенко.

Президент України Петро Порошенко з дружиною Мариною і дітьми Олександрою, Михайлом, Олексієм і Євгенією Фото: nv.ua

Про це свідчить дослідження аналітиків проекту «Декларації» видання Bihus.Info, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Дослідження показало, що за кордоном навчаються близько 27% дітей чиновників, що задекларували витрати на освіту. Найпопулярнішими країнами для здобуття знань виявилися Велика Британія та Сполучені Штати Америки. Також чада українських високопосадовців навчаються в Іспанії, Данії, Канаді, Швейцарії, Німеччині, Чехії та Нідерландах.

«Найбільше грошей у знання своїх дітей у 2017 році вклав президент України Петро Порошенко. Його доньки-двійнята Олександра й Євгенія та наймолодший син Михайло навчаються у британському Сoncord College. У сумі витрати гаранта на оплату навчання складають 3,8 млн гривень на рік», – пише видання.

Не економить на знаннях дітей і народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Руслан Демчак, який також відправив навчатись до Великої Британії. Обходиться це нардепові у понад 2 млн гривень на рік, за що він і посідає друге місце рейтингу.

Фото: bihus.info

Змалечку навчаються в Європі і діти радниці голови Адміністрації Президента Наталії Попович. Згідно декларації за 2017 рік, на їхню дошкільну та середню освіту вони зі своїм чоловіком Ігорем Перегінцем, що раніше обіймав посаду заступника міністра охорони здоров’я, витратили понад 1,7 млн грн.

На четвертому місці рейтингу перебуває депутат Хмельницької облради Андрій Гордійчук, який також відправив свого сина вчитись до Туманного Альбіону. Обходиться йому оплата навчання у 1,4 млн гривень на рік.

Замикає топ-5 екс-голова Нацбанку України Валерія Гонтарева, що теж обрала для свого сина британську освіту, щоправда, в Києві, що їй обійшлося у 1,39 млн гривень за рік. У 2017 році Микита Гонтарев закінчив столичну British International School, випускникам якої одночасно видається міжнародний сертифікат і український атестат.

Загалом же на освіту своїх дітей у 2017 році 133 українські чиновники витратили 35,5 млн гривень.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine