Українські байкери починають мотопробіг, у фіналі якого піднімуть український і кримськотатарський прапори на Хортицею

Українські байкери в понеділок, 23 липня, розпочинають з Ужгорода всеукраїнський мотопробіг, мета якого – показати єдність українців, незалежно від релігійної конфесії, етнічного походження, мови спілкування. Байкери проїдуть через усю країну, відвідають оборонців України у Маріуполі та в Чонгарі на адмінкордоні з окупованим Кримом. Закінчиться мотопробіг на острові Хортиця (Запоріжжя) підняттям українського та кримськотатарського прапорів.

Микола Спірідонов Фото: RFE/RL

Про це розповів ініціатор мотопробігу Микола Спірідонов в інтерв’ю Радіо Свобода, передає Центр журналістських розслідувань.

«Наша мотивація наступна: своїм прикладом ми доводимо, що можемо об’єднуватись, незалежно від того, до якого народу належимо чи якою мовою спілкуємось. Адже найголовніше – це те, що ми – українці, ми – патріоти України. І наш мотопробіг, який проходить крізь усю країну, це й демонструє. Також ми хочемо продемонструвати свою повагу до захисників України. У наших планах – заїхати на третю лінію оборони країни, поспілкуватися з хлопцями та показати, що вони незабуті. Ці люди роблять вкрай важливу для усіх нас справу, ми хочемо їх підтримати, адже не кожен може бути воїном, але кожен, хто вболіває за Україну, може знайти можливість і воїнам допомогти», – сказав Спірідонов.

Він додав, що байкери повезуть з собою державний прапор України і прапор кримськотатарського народу, які у фіналі мотопробігу піднімуть над островом Хортиця в Запоріжжі.

«Місцевим керівникам і громаді ми вручимо підписані під час пробігу прапори, вони їх піднімуть над Хортицею – це буде знакова подія, адже ці прапори з нами їдуть через всю Україну, ми таким чином демонструємо нашу єдність», – зазначив Спірідонов.

Він також наголосив, що організатори мотопробігу не пов’язані з жодною політичною силою, на ньому не буде жодних партійних прапорів чи символіки. Натомість байкери сподіваються, що українці, які живуть у містах, через які пройде мотопробіг, до нього приєднаються.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine