Євросоюз підтримав «Кримську декларацію» США

Новини

Європейський Союз підтримав «Кримську декларацію» США з досвідом країн Балтії в своїй основі, і вважає, що документ ілюструє міцну позицію щодо незаконної анексії Криму Росією.

Про це повідомив представник Євросоюзу, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на «Європейську правду».

«Кримська декларація США відображає сильну і принципову позицію США щодо незаконної анексії Росією Криму та Севастополя і щодо порушення суверенітету і територіальної цілісності України», – заявив представник Євросоюзу.

В ЄС нагадують, як було зазначено в декларації високого представника Федеріки Федеріка Могеріні від 16 березня 2018 року, ЄС не визнає і продовжує засуджувати незаконну анексію.

«Ми як і раніше твердо прихильні суверенітету і територіальної цілісності України і повністю реалізуємо нашу політику невизнання, в тому числі за допомогою обмежувальних заходів. Це порушення міжнародного права залишається прямим викликом міжнародній безпеці, що має серйозні наслідки для міжнародного правопорядку, який захищає єдність і суверенітет всіх держав», – підкреслив представник ЄС.

Як повідомлялося, в середу Державний департамент США оприлюднив офіційну декларацію по Криму, яку сам уряд США прирівнює до Декларації Веллеса в 1940-му році, що засудила окупацію країн Балтії з боку СРСР і закріпила невизнання Америкою їх анексії. Декларація Веллеса, оприлюднена тодішнім держсекретарем США Самнером Веллес, поклала початок політиці невизнання анексії країн Балтії, яка зберігалася до отримання ними незалежності.

Міністерство закордонних справ Великобританії оголосило про підтримку офіційної політики невизнання Криму.