У Комітеті проти катувань ООН стурбовані ситуацією в окупованому Криму

Новини
Фото: РИА Новости, Александр Полегенько

Ситуація в окупованому Криму викликає «стурбованість».

Про це заявив віце-президент Комітету проти тортур ООН Клод Хеллер 26 липня на засіданні після виступу російської делегації, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на Радіо Свобода.

За його словами, в 2017 році декількох кримських татар, підозрюваних в приналежності до забороненої в Росії організації «Хізб ут-Тахрір», помістили в психіатричну лікарню, де під час обстеження їм задавали питання про їх релігійних практиках.

Представник Комітету ООН нагадав про повідомлення про погіршення умов утримання під вартою в Криму, в тому числі про відмову в наданні медичної допомоги, що призводить до загибелі утримуються під вартою.

Хеллер зазначив відсутність превентивних механізмів із запобігання катуванням та відповідного моніторингу в Криму. За його словами, система проти тортур, яка була прийнята в Україні, перестала існувати після анексії Криму. Він додав, що є інформація про те, що після російської анексії в пенітенціарних установах Криму провели перехід в систему пенітенціарних установ Росії, в результаті чого засуджених з Криму направляли в російські установи.

Віце-президент Комітету проти тортур ООН також згадав про ситуацію в СІЗО Сімферополя, коли в 2016 році в цій установі містили більше 1,5 тис. чоловік, в той час як його завантаження – близько 800 осіб.

Українські правозахисники подали до комітету ООН проти тортур доповідь про застосування Росією тортур в Криму за 2014-2018 рік, в якому представлена ​​інформація про застосування тортур, зафіксована за період російської анексії Криму. Зокрема, це інформація про тортури, які застосовувалися до фігурантів справ Олега Сенцова і Олександра Кольченко, «справи українських диверсантів», активістам євромайдан.

У доповіді зібрані факти про насильницькі зникнення кримчан, тортурах для схиляння до співпраці зі спецслужбами, факти нелюдського поводження з ув’язненими в сімферопольському СІЗО, зазначили правозахисники.

Раніше Міністерство закордонних справ Великобританії закликало Росію припинити переслідування кримчан, незгодних з анексією Криму. Про це йдеться в щорічній доповіді МЗС країни про стан справ з порушенням прав людини в світі.