Повітряні Сили України отримали два модернізовані винищувачі МіГ-29МУ1

Новини
Фото: ukroboronprom.com.ua

Держпідприємство «Львівський державний авіаційно-ремонтний завод» передало Повітряним Силам ЗС України два винищувачі МіГ-29, модернізовані до рівня МіГ-29МУ1, які посилять обороноздатність України.

Літаки вже передані безпосередньо в одну з військових частин, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію Державного концерну «Укроборонпром», до складу якого входить Львівський авіаційно-ремонтний завод.

«Модернізований винищувач МіГ-29МУ1 офіційно прийнятий на озброєння Повітряних Сил України. Ці літаки пройшли капітальний ремонт з продовженням ресурсу, отримали більш потужну радіолокаційну станцію, яка дає можливість збільшити дальність виявлення повітряних цілей, а також інтегровану в бортовий радіонавігаційний комплекс систему супутникової навігації. Окрім того, було значно розширено можливості контролю і реєстрації функціональних параметрів технічного стану літака, двигуна і ряду бортових систем», – йдеться у повідомлені.

Фото: ukroboronprom.com.ua

Винищувач МіГ-29, як і Су-27, є основним бойовим літаком Повітряних Сил ЗС України. Багатофункціональність МіГ-29 дозволяє використовувати його для виконання задач протиповітряної оборони і для нанесення ударів по наземним цілям.

МіГ-29МУ1 може розвивати швидкість до 2450 км/год, яку забезпечують два турбореактивні двигуни з форсажною камерою. В перелік озброєння винищувача, окрім 30-мм автоматичної гармати, входять цілий спектр ракет типу «повітря-повітря» для ведення повітряного бою на малих та середніх відстанях, а також бомби та блоки некерованих реактивних снарядів для ураження наземних цілей. Окрім того, літак оснащений розвиненою системою радіоелектронної боротьби, яка призначена для індивідуального захисту літака від атак ворожих зенітно-ракетних комплексів та літаків.

Загалом модернізація до рівня МіГ-29МУ1 направлена на значне підвищення бойових та експлуатаційних характеристик винищувача МіГ-29.