Україна готова обміняти 36 засуджених громадян РФ на українських політв’язнів – Ірина Геращенко

Київ готовий обміняти 36 засуджених громадян РФ, засуджених в Україні за злочини проти територіальної цілісності, на українських політв'язнів, утримуваних в Росії і на території окупованих Криму і Донбасу.

Перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко Фото: Facebook Iryna Gerashchenko

Про це повідомила перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі Ірина Геращенко, передає Центр журналістських розслідувань.

«Олег Сенцов продовжує голодування з вимогою звільнити не лише його, а всіх українських політв‘язнів в РФ. Таку ж вимогу і таку позицію на всіх переговорах займає й українська сторона… На сьогодні в тюрмах РФ і в окупованому Криму незаконно, за політичними мотивами, утримується близько 70 українців і кримських татар. Ще кілька десятків українців – військових і цивільних – незаконно утримують бандформування в ОРДЛО. Україна так і не отримала відповіді щодо ініціативи передати РФ 36 росіян – злочинців і терористів, заради звільнення наших. Також ми готові помилувати кілька десятків злочинців, причетних до війни на Донбасі в лавах проросійських бандформувань, аби витягти наших з ОРДЛО. Ми не розділяємо українців в тюрмах РФ, Криму і Донбасу, пріорітет- звільнення всіх», – написала І.Геращенко на своїй сторінці в Facebook.

За її словами, представники ОРДЛО в Мінську намагаються розіграти кремлівський сценарій про «обмін всіх встановлених на всіх встановлених» і стверджують, «що в їх катівнях лише 20 українських громадян і вимагаючи від нас 300».

«Ми стоїмо на іншій формулі: українці, незаконно утримуванні в РФ – точно входять в список встановлених осіб, бо весь світ знає, де утримується Сенцов, Сущенко, Балух , Карпюк, Панов, Куку, Кольченко , інші. Вже 4,5 місяці ми чекаємо відповіді РФ на нашу пропозицію: заберіть 36 ваших – віддайте наших», – підкреслила Геращенко.

Також вона повідомила про те, що українська сторона пропонує, щоб омбудсмен України Людмила Денисова зустрілася з омбудсменом РФ Тетяною Москальковою 21-22 серпня в Мінську в рамках ТКГ для розблокування процесу звільнення утримуваних.

Нагадаємо 2 липня Ірина Геращенко назвала імена і прізвища 23 засуджених або заарештованих в Україні громадян РФ, а також військовослужбовців з Криму, які отримали російські паспорти, яких Київ готовий передати Москві для звільнення українських політв’язнів в Росії і в окупованих Донбасі і Криму.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine