Екс-голова Апеляційного суду АРК Чорнобук оголошений в розшук – прокуратура АРК

Новини
Валерій Чорнобук Фото: investigator.org.ua

Прокуратура АРК оголосила в розшук за підозрою в держзраді екс-голову Апеляційного суду АРК Валерія Чорнобука.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію відомства.

«Прокуратурою Автономної Республіки Крим за вчинення Державної зради оголошено у розшук колишнього голову Апеляційного суду Автономної Республіки Крим», – йдеться у повідомленні.

Також в прокуратурі АРК зазначили, що на даний час ухвалою слідчого судді Голосіївського райсуду Києва надано дозвіл на затримання Чорнобука з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Нагадаємо, Валерій Чорнобук на момент окупації Криму очолював Апеляційний суд АРК. У березні 2014 року в інтерв’ю журналісту Центру журналістських розслідувань Сергію Мокрушину, Чорнобук говорив, що буде сприяти переходу кримських судів на судочинство по законодавству Росії. На відео зафіксовано, як Чорнобук читає кримським суддям лекцію про норми Конституції РФ.

У мережі також опубліковано відео, на якому Чорнобук присутній на виставі «прокурора Криму» Наталії Поклонский. На початку квітня 2014 року Чорнобук повернувся до Дніпропетровська, заявив про вірність Україні, а в липні указом президента Петра Порошенка було призначено на посаду судді Апеляційного суду Дніпропетровської області.

У липні 2015 року прокуратура АРК за матеріалами, опублікованими Центром журналістських розслідувань, провела перевірку щодо Валерія Чорнобука і відкрила кримінальне провадження.

У березні 2016 року в інтерв’ю програмі «Слідство.інфо» Чорнобук розкаявся в скоєному в Криму і повідомив, що йде з судової системи і перейшов на роботу в міську раду Дніпра, де займається питаннями безпеки.

У своєму поясненні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, яка 26 квітня 2016 року відкрила в відношенні Чорнобука дисциплінарне провадження, він повідомив, що інтерв’ю Центру журналістських розслідувань він давав «під тиском».

29 вересня 2016 року Верховна Рада України за поданням Вищої ради юстиції звільнила Чорнобука з посади судді за порушення присяги судді.

11 ноября 2017 года Высший апелляционной суд Украины отказал экс-главе Апелляционному суда АРК Валерию Чернобук в обжалования постановления верховной рады, Которым он был уволен с должности судьи Апелляционному суда Днепропетровской области по нарушение присяги судьи.

11 липня 2018 року прокуратура АРК повідомила Валерію Чорнобуку про підозру в держзраді за ч.1 ст.111 КК України. Співробітники прокуратури і СБУ провели обшуки в Дніпрі за місцем його проживання і за місцем його останньої роботи в приміщенні Дніпровського міської ради.