У Криму окупанти запустили телерадіовежу, що створює перешкоди українському мовленню на півострів – Костинський

На півночі Криму окупанти збудували та запустили в дію радіотелевізійну станцію «Солоне озеро», вежа якої створює радіоперешкоди українському мовленню на окуповану територію з телерадіовежі в селі Чонгар на Херсонщині, біля адмінкордону з півостровом.

член Нацради з ТБ і РМ Сергій Костинский Фото: investigator.org.ua

Про це Центру журналістських розслідувань повідомив Сергій Костинський, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

«Щогла в Солоному озері спеціально була побудована для протидії українські щоглі, що була збудована в Чонгарі у 2017 році. Український державний центр радіочастот реагує на подібні порушення з боку окупаційної влади, звертаючись до Міжнародного союзу електрозв’язку зі скаргами», – сказав Костинський.

Так, вказав він, на території північного Криму замість «Українського радіо» (100,7 МГц) та «Мейдан» (101,4 МГц) мовить проросійське радіо «Спутник в Крыму», сигнал «Крим Реалії» (105,9 МГц) заміщує «Вести FM», а замість «Херсон FM» (107,8 МГц) мовить підконтрольне окупантам кримськотатарське радіо «Ватан Седасы».

Радіомовлення на частотах 101,4 МГц, 102,6 МГц та 107,8 МГц з РТС «Солоне озеро» поширюється й на окремі населенні пункти прикордонних з АР Крим Новотроїцького та Генічеського районів Херсонської області.

Сергій Костинський також повідомив, що Нацрада вже розпочала роботу протидії цій загрозі. З вересня 2018 року кількість українських радіомовників у прикордонних з окупованим Кримом районах Херсонщини збільшать до п’ятнадцяти.

«Що з цим робити? Перше: планово збільшувати кількість телеканалів і радіостанцій на нових частотах. Вже в найближчий час з Чонгару мовитимуть Радіо НВ, Армія FM, Радіо Хаят. Дозволи на тимчасове мовлення Національна рада цим мовникам вже видала декілька тижнів тому за спрощеною процедурою. Друге: збільшувати кількість мовників в інших містах – в Генічеську і Чаплинці. Дозволи на тимчасове мовлення також видані», – зазначив Костинський.

За інформацією Центру журналістських розслідувань, РТС «Солоне озеро» з висотою щогли 151 метр працює в тестовому режимі на 40-50% своєї потужності, проте вже здійснює радіомовлення на частотах, закріплених за українськими радіостанціями «Українського радіо», «Мейдан» та «Крим Реалії».

Як повідомлялося. 17 березня 2017 року в Херсонській області в селі Чонгар біля адмінкордону з Кримом відкрили 150-метрову телекомунікаційну вежу, яка забезпечить трансляцію українських телевізійних і радіосигналів на територію тимчасово окупованого півострова і на південні райони області.

Відкриття телевежі в с. Чонгар 17 березня 2017 р. Фото: investigator.org.ua

З вишки запущено мовлення чотирьох українських радіостанцій: «Українське радіо» (100,7 МГц), радіо «Мейдан» (ТОВ «ТК« Атлант-СВ »г. Киев, 101,4 МГц), радіо «Крим.Реаліі» (ГО «Радіо кримських громад», 105,4 МГц), «Херсон FM» (ТРО «Софія», 107,8 МГц).

Зметою протидії українському телерадіомовленню (в тому числі РТС в с. Чонгар) на тимчасово окупованій території АР Крим державним підприємством «Российская телевизионная и радиовещательная сеть» наприкінці 2017 року було започатковано будівництво РТС «Солоне озеро» (45°53’27″N 34°26’46″E).

Функціонування РТС «Солоне озеро» здійснюється з незаконним використанням країною-агресором радіочастотного ресурсу України на території окупованого півострову та з порушенням права жителів Криму на доступ до українського радіомовлення.

Нагадаємо, Центр журналістських розслідувань повідомляв у спецпроекті «На межі», що мовлення проросійських радіостанцій на території прикордонних з тимчасово окупованим Кримом районів Херсонської області використовується для розповсюдження проросійської пропаганди.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine