Україна успішно випробувала крилату ракету для оборони узбережжя Чорного і Азовського морів

Новини
Фото: rnbo.gov.ua

На півдні Одеської області в п’ятницю, 17 серпня, успішно пройшов черговий етап вогневих випробувань української крилатої ракети для забезпечення оборони узбережжя Чорного та Азовського морів, яка здатна вражати морські цілі на відстані до 300 км.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію Ради національної безпеки і оборони України.

«Сьогодні під час важливого етапу льотних випробувань крилата ракета українського виробництва повністю виконала заплановану програму», – заявив секретар РНБО Олександр Турчинов, який був присутній на випробуваннях.

Він зазначив, що під час випробувань було точно вражено морську ціль на відстані 100 км.

Турчинов підкреслив, що ракети цього класу – це потужна високоточна зброя, «здатна знищувати будь-які морські та наземні цілі».

Секретар РНБО Олександр Турчинов (в центрі) на випробуваннях нової крилатої ракети Фото: rnbo.gov.ua

«Українські крилаті ракети здатні забезпечити надійну оборону Чорноморського та Азовського узбережжя, вражаючи ворожі плавзасоби на відстані до 300 кілометрів, за потреби, навіть в портах їх базування», – наголосив секретар РНБО.

За словами Турчинова, за допомогою крилатих ракет можуть також бути знищені військові та інфраструктурні об’єкти, зокрема, «стратегічні мости та поромні переправи у випадку їх використання ворогом для агресії проти нашої держави».

Крилата ракета розроблена Державним Київським конструкторським бюро «Луч», що входить до складу держконцерну «Укроборонпром».

Як повідомляє прес-служба «Укроборонпрому», в ході випробувань були перевірені льотні характеристики та всіх систем ракети, включаючи високоточну систему наведення.

Нагадаємо 30 січня 2018 року в Україні пройшли перші успішні льотні випробування нової ракетної техніки – української крилатої ракети наземного базування, яка здатна вражати наземні і морські цілі. Її державні випробування відбудуться в кінці 2018 – початку 2019 року, після чого вона буде поставлена на озброєння ЗСУ.