InformNapalm розкрив імена 10 російських морських піхотинців, які брали участь у захопленні Криму

Новини

Українські волонтери InformNapalm оприлюднили нові імена 10 російських військових, які брали участь у збройному захопленні Криму в лютому-березні 2014 року.

Йдеться про військовослужбовців 810-ї окремої бригади морської піхоти Чорноморського флоту РФ, передає Центр журналістських розслідувань.

InformNapalm опублікував фотографії російських окупантів, а також медалей «За повернення Криму», які російські морпіхи публікували в своїх соціальних мережах.

Як випливає з розслідування групи InformNapalm, в захопленні українського Криму брали участь молодший сержант Михайло Комлєв з Саратова, Анатолій Шульга з Ростова-на-Дону, Артем Єрьомін з Урюпінська, Андрій Петренко і Артем Злобін з Морозовський, Олександр Аскользін з Волгодонська, Павло Кузьмінов з станиці Теміжбекська Краснодарського краю Росії, Олександр Мунте з Новочеркаська, Максим Стариков з Магнітогорська, Олексій Чирков з Воткинска.

«Вони захоплювали українські військові частини в Криму в масках і формі, без розпізнавальних знаків. Це повинно було стати для них захистом, щоб їх військові злочини ніколи не розкрилися. Їх називали «зелені чоловічки», проте з часом президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військовослужбовці», – йдеться в статті.

Україна ідентифікувала більше 1,5 тис. кадрових військових РФ, які брали участь у незаконній окупації Криму в 2014 році, а також ще кілька десятків тисяч росіян, що воювали на Донбасі. Матеріали по ним, на 80 відсотків зібрані неурядовими організаціями, передані в міжнародні судові інстанції.