Світові лідери вітають українців з Днем Незалежності

Новини

Президент України Петро Порошенко отримав від лідерів країн світу листи з привітаннями з нагоди 27-го Дня незалежності України.

Про це повідомляє прес-служба глави держави, передає Центр журналістських розслідувань.

Першим з річницею незалежності України привітав президент Франції Еммануель Макрон. Він ще раз підтвердив позицію Франції і ЄС щодо невизнання незаконної анексії Криму Росією, підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

Вітання українському народу і президенту з побажаннями Божого благословення надіслав Папа Римський Франциск.

«Сподіваюся, що прагнення знайти рішення на благо світу, до якого так прагне народ, принесе позитивні результати для всієї країни, особливо для жителів регіонів, уражених конфліктом», – зазначив він.

Також привітали Україну король Нідерландів Віллем-Олександр, король Швеції Карл XVI Густав, король бельгійців Філіп, генерал-губернатор Австралії Пітер Косгроув, голова президії Боснії і Герцеговини Бакір Ізетбегович, капітани-регенти Республіки Сан-Марино Стефано Палмієро і Маттео Чачі, президент Латвії Раймондс Вейоніс, президент Італії Серджіо Маттарелла.

Як відзначили в прес-службі Порошенко, світові лідери бажають українцям процвітання і благополуччя. Вони в черговий раз підтверджують свою прихильність зміцненню дружніх зв’язків і співробітництва з Україною.

23 серпня в Україні відзначається День державного прапора, 24 серпня – День незалежності.

Парад відбудеться 24 серпня на вулиці Хрещатик та Майдані Незалежності. У ньому візьмуть участь 4500 військовослужбовців різних родів військ при 250 одиницях техніки. Хрещатиком пройде 24 парадних розрахунку підрозділів ЗСУ, Нацгвардії, Держприкордонслужби, СБУ та інших структур.

18 іноземних партнерів, переважно країни-члени НАТО, підтвердили, що візьмуть участь в урочистостях.

Вперше в цьому році на параді будуть йти жінки-військовослужбовці. Також на параді буде звучати марш українських націоналістів «зродила ми Великої години», якому більше 80 років.