Понад тисячі загиблих на Донбасі залишаються невпізнаними – Червоний Хрест

На Донбасі по обидва боки лінії зіткнення відомо про понад тисячу невпізнаних тіл загиблих під час бойових дій на сході України.

Фото: gettyimages

Про це в ефірі Громадського радіо повідомив прес-секретар Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) Міладін Богетич, передає Центр журналістських розслідувань.

За його словами, частина цих тіл зберігається в моргах, інші – поховані без встановлення особи загиблого.

«Процес ідентифікації і ДНК-аналізів триває, але, на жаль, до сих пір дуже повільно», – сказав Богетич.

Він зазначив, що в Червоний Хрсет сподівається, що закон про створення єдиного реєстру зниклих без вісти, який ухвалила Верховна Рада, буде незабаром імплементований і це допоможе збирати інформацію про зниклих людей швидше.

«Тисяча невпізнаних тіл – це велика кількість, і інші великі країни світу, якби потрапили у таку ситуацію, теж мали б проблеми з ідентифікацією такої великої кількості тіл», – підкреслив Богетич, додавши, що організація допомагає ідентифікувати ці тіла і має для цього необхідні контакти в Києві і ОРДЛО.

За даними Міжнародного комітету Червоного Хреста, з початку конфлікту в Донбасі зникло щонайменше півтори тисячі осіб. До організації звернулися 700 сімей, які шукають своїх рідних.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine