У Криму ФСБ підозрює українську активістку Павленко в зв’язках з «Правим сектором»

В окупованому Криму ФСБ провела обшук в Сімферополі житла активістки Українського культурного центру Ольги Павленко, оскільки підозрює її в нібито зв'язках з українською організацією «Правий сектор», яка заборонена в Росії.

Ольга Павленко Фото: Михаил Батрак

Про це повідомила сама активістка в відеокоментарі, який опублікував на своїй сторінці в Facebook перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов, передає Центр журналістських розслідувань.

«Суть постанови (на обшук – ред.) в тому, що якась українська терористична група готувала тут замах на вбивство якогось чоловіка і мене підозрюють у зв’язках з цією групою, яка в Росії заборонена, це «Правий сектор». Тобто я підозрююся в зв’язках з «Правим сектором»», – розповіла Павленко.

Вона зазначила, що в ході обшуку співробітники ФСБ вилучили у неї цифрові носії, телефон, зошити із записами, а також скопіювали інформацію з комп’ютера.

«Сказали, що мені необхідно буде проїхати до слідчого комітету для надання свідчень … Протокол я відмовилася підписувати, оскільки адвокат (Олексій Лісовий – ред.) сказав, що його будемо підписувати в слідчому комітеті», – додала активістка.

Як повідомлялось, в Криму в Сімферополі ФСБ провела обшук в будинку активістки Українського культурного центру Ольги Павленко.

Нагадаємо, в лютому 2018 року так звана «прокуратура Республіки Крим» викликала для перевірки активістів Українського культурного центру, а також прийшла з перевіркою в бібліотеку Сімферополя, де активісти проводили свої заходи.

У квітні 2018 року активістів Українського культурного центру Олену Попову і Ольгу Павленко викликав «на бесіду» старший помічник «прокурора Сімферополя» Олексій Пучков. Його цікавила робота Центру і випуск газети «Кримський терен». Активістки скористалися правом не свідчити проти себе і своїх близьких.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine