У Раді зареєстрований законопроект Порошенко про євроатлантичну інтеграцію України

Новини

Президент України Петро Порошенко зареєстрував у Верховній Раді проект змін до Конституції щодо прагнення інтеграції України в НАТО і Європейський Союз.

Про це повідомила представник президента України у Верховній Раді Ірина Луценко, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на ZN.UA.

На засіданні погоджувальної ради керівників фракцій, депутатських груп і комітетів Верховної Ради в понеділок.

«Сьогодні президентом України зареєстровані зміни до Конституції України щодо закріплення європейського, євроатлантичного напряму розвитку України, – повідомила вона.

Вона пояснила, що будуть внесені зміни до статей 85, 102, 116, якими передбачена відповідальність Верховної Ради, президента і Кабінету міністрів України щодо закріплення європейського і євроатлантичного напрямків. Також будуть внесені зміни в преамбулу Основного закону.

«Пропонується також виключити положення, яке передбачає використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань на умовах оренди відповідно до міжнародних договорів. Мається на увазі перебування Чорноморського флоту Росії на території Кримського півострова, який є українським», – повідомила представник президента.

Вона закликала народних депутатів ознайомитися з запропонованими змінами і підтримати їх.